Vypadávanie vláskov po použití Paranitu. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
31. máj 2020

Dobrý deň,

moja šesť ročná dcérka si priniesla zo školy vši. V lekárni nám poradili Paranit sprej a šampón. Dali sme si ho celá rodina. Najmladšej štvorročnej dcérke dva mesiace po použití tohto spreja vypadali vlásky hore na hlavičke, tam kde sa robí ten vír, keďže som to aplikovala naraz obom detičkám.

Najskôr som išla umývať vlásky staršej dcérke, keďže jej som striekala hlavičku ako prvej a až potom som išla umyť hlavičku mladšej dcérke. Tá to mala na hlavičke nie 15 minút, ale o desať minút dlhšie.

Je príčinou vypadaných vláskov práve toto, alebo som jej tam toho dala viac, než som mala?

Vlásky má teraz chúďatko také preriednuté, že jej vidno pokožku na hlave a iba také malé čierne bodky na miestach, kde rástli vlásky.

Môže sa toto stať?

Vôbec to nie je uvedené v nežiaducich účinkoch. Keby to tam bolo, dala by som lepší pozor, lebo vždy čítam príbalový leták skôr ako začnem nejakú liečbu. Vôbec tomu nerozumiem, čo sa to stalo s jej vláskami. Mala ich také husté a teraz po použití Paranitu na hlave plešinku. Je mi do plaču, keď ju ráno češem. Vlastne celý deň, lebo celý deň sa namiesto krásnych hustých vláskov pozerám dcérke iba na kožu na hlavičke.

Dorastú jej vlásky na tých miestach, kde o ne prišla?

Alebo jej Paranit spôsobil trvalé poškodenie folikulov?

Kožná lekárka nám na to nič nepovedala a ani nám nič nepredpísala.

Mám vyhľadať iného kožného lekára?

V lekárni nám poradili Biohar. Dnes som to dcérke prvýkrát vtierala do ponožky na hlavičke, ale až teraz som sa na internete dočítala, že je to pre dospelých.

Nestane sa dcérke nič, keď jej to budem vtierať do pokožky, aj keď má iba štyri roky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nestretla som sa s takýmto problémom po aplikácii Paranitu. Účinnou látkou je hlavne kokosový olej, ďalej anízový a olej z Ylang.
Biohar Vlasový aktivátor podľa môjho názoru jej neuškodí, obsahuje kolagén a kyselinu hyalurónovú na podporu rastu vlasov.

Navštívte určite ešte iného kožného lekára, ktorý sa pozrie na Vašu dcérku.

Biohar Vlasový aktivátor

Biohar Vlasový aktivátor je vysoko účinný aktivátor vlasov s prírodnou kyselinou hyalurónovou vyvinutý na základe objavu prírodných rastových polypeptídov.

Paranit Radikálny proti všiam a hnidám

Paranit Radikálny proti všiam a hnidám - jeho dvojitý účinok zadusí a dehydratuje vši a hnidy. Vlasy zároveň aj umýva. Je 100% účinný a bez zápachu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová