Znižuje sa účinok antikoncepcie pri hnačke?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu Daylette.

V nedeľu ráno o 09:00 som užila HAK, poobede o 16tej normálna stolica. Vstrebanie by malo byť ok.

V nedeľu večer medzi 22 a 23 hodinou (13 až 14 hodín od užitia HAK) ma 2x prehnalo a dala som si Imodium.

V pondelok ráno o 04:00 som vstávala do práce a ešte raz ma prehnalo a dala som si ešte jeden Imodium. Čiže 5 hodín pred užitím HAK. Potom už viac nie.

V pondelok ráno o 09:00 klasicky som si dala HAK. Od toho rána od 4tej (5 hodín pred užitím) ma už viac neprehnalo a ani Imodium som si už nedala.

Znižuje sa účinok antikoncepcie pri hnačke?

Je vstrebanie tým pádom v poriadku?

Ďakujem za skorú odpoveď

Dobrý deň,

v prípade závažných gastrointestinálnych ťažkostí (napr. vracania alebo hnačky) nemusí byť vstrebávanie HAK úplné a majú sa použiť ďalšie antikoncepčné opatrenia.

Ak dojde k takýmto ťažkostiam od 3 hodín po užití, je potrebné užiť ďalšiu tabletu podľa postupu v príbalovom letáku.

Vstrebávanie vo Vašom prípade je v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut