Znižuje Sertralin účinok antikoncepcie?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

dnes som začala užívať antikoncepciu Leverette. Užívam aj Sertralín a dočítala som sa, že obsahuje Ľubovník bodkovaný. Sertralín môžem hneď vysadiť.

Bude účinok antikoncepcie znížený v prípade, že by som pokračovala v užívaní Sertralinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

zníženého účinku Leverette sa obávať nemusíte.

Vzájomnou interakciou medzi Sertralinom a Leverette však môže dôjsť k nežiadúcemu vystupňovaniu antidepresívného pôsobenia Sertralinu. Je potrebné, aby túto kombináciu zvážil gynekológ a aj psychiater.

Uvádzate, že liečbu môžete ukončiť ihneď. Pri náhlom prerušení liečby Sertralinom však môže dôjsť k vedľajším účinkom, ako sú závrat, poruchy spánku, nepokoj, bolesť hlavy...

Odporúčam konzultáciu s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut