Znižujú antidepresíva Xanax a Chlorprotixen účinok antikoncepcie Leverette?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu a súčasne aj antidepresíva.

Znižujú antidepresíva Xanax a Chlorprotixen účinok antikoncepcie Leverette?

Ďakujem

Dobrý deň,

k zníženiu účinku antikoncepcie by nemalo dôjsť. Je však potrebné, aby ste dodržiavali dostatočný (čo možno najdlhší) časový rozostup pri užívaní liekov.

Neuvádzate dávkovanie. Ak je to možné, tak užívajte antidepresíva ráno a antikoncepciu večer (prípadne naopak).

V prípade akýchkoľvek nežiaducích účinkoch kontaktuje svojho lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut