Ako sa lieči enuréza?

Zodpovedané
5. dec 2019

Dobrý deň,

s mojím 5 ročným synom som bola dnes u urológa kvôli enuréze. Pokiaľ ho nezobudíme, tak sa pociká. Pri pravidelnom budení sa vyciká.

Doktor mu nasadil Minirin 60ug, Uroxal 5 mg,1/5 R,V. Kontrolu máme o 6 mesiacov a dovtedy si máme písať denník.

Aká je úspešnosť liečby?

Ako budem vedieť, či sa stav zlepšuje?

Môžem skúsiť vysadiť lieky?

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
u Vášho syna je zahájená komplexná liečba,ktorá má na základe evidence based medicine vysokú úspešnosť. Liečba je dlhodobá s postupným zlepšovaním, to znamená, že bude mať postupne viac "suchých nocí".
Každú zmenu terapie konzultujte so svojim urológom, inak hrozí zlyhanie liečby.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová