Doužívala som antibiotiká a stále mám bolesti v mechúri. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý deň,

mala som zápal močových ciest a na pohotovosti som dostala antibiotiká. Už som ich doužívala, ale zlepšenie necítim. Mám bolesti v mechúri a stále nutkanie ísť na wc.

Mohli sa na pohotovosti netrafiť na citlivosť?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom k tomu,že Vám ATB nezaúčinkovali, je pravdepodobné, že neboli citlivé.

Presná citlivosť sa dá určiť len na základe kultivačného vyšetrenia, to sa bežne na pohotovosti nerealizuje. Baktérie sú živý organizmus,ktorý potrebuje čas aby v inkubátore "narástol".

Doporučujem Vám navštíviť obvodného lekára ev. urológa, kde Vám spravia kultivačné vyšetrenie, presné výsledky môžu byť k dispozícií za 3 - 4 dni v závislosti od laboratória.
Podľa výsledku sa urči presná ATB terapia.

Prajem Vám pekný deň

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová