Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Existuje riešenie na opakované urologické zápaly?

Zodpovedané
21. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 36 rokov a posledné roky ma trápia opakované zápaly močových ciest. Vždy sú spôsobené inou príčinou. Raz ureoplazma, potom E.coli, potom streptokoky, mykóza. Vždy je to ako následok sexu (už aj orálneho).

Stroskotal mi kvôli ním už jeden dlhoročný vzťah a momentálne sa bojím aj o terajší vzťah. Mala som medzi nimi rok a pol pauzu, kedy som bola bez zápalu. Už som myslela, že s novým partnerom sa to opakovať nebude. Bohužiaľ, trpím momentálne ešte viac.

Som v novom vzťahu rok a som viac chorá ako zdravá. Styk sme mali za ten rok len párkrát. Vždy po vyliečení mám hneď po prvom sexuálnom styku zápal (aj s kondómom, aj bez).

Súčasný partner bol na vyšetrení a nič mu nenašli. Údajne tie baktérie, čo mi vždy nájdu si nevyžadujú liečenie partnera.

Som psychicky na dne. Partner stráca trpezlivosť. Chcela by som mať rodinu a deti, ale sa aj bojím mať sex pri pomyslení na utrpenie, ktoré ma po ňom čaká.

Urológovia a gynekologičky si ma navzájom prehadzujú. Vždy urobia vyšetrenia, dlho čakám na výsledky a dajú mi len kratkodobé riešenie. Teda antibiotik. Dlhodobé riešenie mi nevedia dať.

Je niečo, čo mi môžte vy poradiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

postkoitálna infekcia močových ciest je častým problémom v ambulancií urológa. Riešením je dodržiavanie niekoľkých pravidiel po sexuálnom styku:

1. Hneď po styku sa vymočiť, efekt sa znásobí aj bezprostrednou intímnou hygienou pričom je vhodnejšie siahať po prípravkoch na intímnu hygienu.
2. Pred stykom ev. po styku užiť profylakticky Urinal Akut Forte.
3. Pred stykom intímna hygiena u partnera.
4. Po styku užiť profylaktickú dávku ATB.

Pri pretrvávajúcich problémoch je na zváženie podstúpenie instiláciiu močového mechúra kyselinou hyalurónovou ev. imunoterapia v réžií urologickej ambulancie.

Prajem Vám pekný deň


Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová