Môžu mi vybrať stent pri pôrode?

Zodpovedané
4. nov 2019

Dobrý deň,

som v 37. týždni tehotenstva a na ľavej obličke mám zavedený stent. 13.novembra ho mám ísť na urológiu menit/vybrať.

Čo v prípade ak porodím skôr?

Môžu mi ho vymeniť pri/po pôrode?

Alebo budem musieť čakať do skončenia šestonedelia?

Nemôže sa stať. že za takú dlhú dobu prirastie a pôjde ťažko von?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

časový faktor závisí na pracovisku, kde ste boli riešená podľa ich zvyklostí a taktiež dôvod pre,ktorý Vám stent zaviedli.

Stent Vám neprirastie,málo pravdepodobnou komplikáciou môžu byť inkrustáty.

Zjednodušene povedané drobné kryštáliky, ktoré sa usadia na stente. Avšak s takými komplikáciami sa počíta a pracoviská sú nato pripravené.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová