Stent v obličke v tehotenstve

14. júl 2023

Som v 22tt a pre to, že mi bábo tlačí na obličku a tá sa zväčšila mi museli do obličky zaviesť stent. Pred zavedením stentu som mala bolesti keď som nešla cikať hneď-bolelo to v pravej slabine. Ale od zavedenia stentu to je teda iná káva. Prvý deň som mala silnú bolesť v podbrušku, neustály pocit, že potrebujem na wc, pálenie a rezanie pri močení, krv v moči a silná bodavá bolesť v pravej strane krížov. Nasadili mi infúzie od bolesti+ antibiotiká. Bolesť v podbrušku odznela aj pálenie pri močení je lepšie. Bolesť v krížoch ale stále pretrváva a keď "vyjde" infúzia je to strašné. Urológ sa vyjadril, že bolesť v krížoch nemôže byť spôsobená stentom ale máme problém hľadať inde. Mne tie ukrutné bolesti ale začali po zavedení stentu. Je tu niekto kto mal podobný problém, teda bolesti v krížoch? Odznelo to po čase? Už nevládzem :(

trgypadl
15. júl 2023

Z osobnych skúsenosti v práci, vela zien zial malo bolesti po zavedeni stentu, neustale navstevy pohotovosti kvoli bolestiam, zápalu a podbne. Ak neustale tazkosti pretrvávajú treba kontaktovať pracovisko, kde sa zavadzal, drzim palce

tehula2016
15. júl 2023

Mam s tym bohuzial bohate skusenosti..najhorsia fyzicka bolest aku som zazila v zivote..postihlo ma to v 2 zo 4 tehotenstiev..oblickova kolika, zavedenie stentu, vkuse zapaly, ukrutne bolesti..niekolkokrat meneny stent pocas tehotenstva..antibiotika bez prestavky..nedostalo sa mi pomoci, musela som vydrzat tie otrasne bolesti, to neustale nutkanie na mocenie..zaujimave je, ze akonahle som porodila, stent som uz absolutne necitila a to som ho mala este 2 mesiace po porode kym mi ho vybrali..

autor
15. júl 2023

@tehula2016 Mali ste aj bolesť v zadu v krížoch v strane kde bol stent zavedený ? Ja mám najhoršiu bolesť tam a nikto nevie prečo.. že vraj to zo stentu byť nemôže, ale ja si myslím, že áno

tehula2016
15. júl 2023

Pobolievalo to, ale nebolo to vyslovene intenzivne..najhorsia bolest bola dole v mocaku, to bolo nieco nepredstavitelne..a ked som mala koliku tak samozrejme bolest jednej strany taka, ze som si na pohotovosti lahla na zem a tak sa skrucala..priserne nieco

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre