Trojročná dcéra má E.coli. Musí sa preliečiť antibiotikami?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý večer,

moja trojročná dcéra mala tri dni výtok. Zobrala som jej moč na rozbor a výter z vulvy. Sediment bol v poriadku. Vo výtere z vulvy sa našla baktéria E.coli.

Je potrebné užívať antibiotiká?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

doporučujem Vám vyšetriť moč aj na kultiváciu, nie len sediment, aby sa vylúčil aj zápal močového mechúra.

Vulvitídy patria do kompetencie gynekológa. Dôležitou prevenciou je správna hygiena - naučiť dcérku ako sa správne utrieť, nepoužívať parfemované mydlá.

Doporučujem Vám vyhľadať detského gynekológa a informovať sa o možnostiach správnej terapie.

Prajem Vám pekný deň.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová