Aké doplnky výživy znížia apetít v tehotenstve?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

som tehotná a mám veľký apetít. Jem primerane - raňajky, obed, večera, pomedzi to menšia desiata a olovrant. Snažím sa mať pestrú a vyváženú stravu, z každého rožka troška. Navyše varím pre pracujúceho chlapa a malé dieťa. Jedávame spolu, takže si nemyslím, že mám málo živín.

I napriek tomu ma vždy popoludní prepadne hrozný hlad. Zjem všetko, čo nájdem a k tomu bez rozmyslenia. Zjem sladké, slané, kyslé, mastné, aj suchú hrianku. To je jedno, proste nech je to čo najrýchlejšie v bruchu. Neviem sa zastaviť. Už som dosť veľa pribrala a pripisujem to práve takémuto prejedaniu sa.

Viete mi poradiť nejaké doplnky, ktoré znížia apetít?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

no asi ste tehotná. Apetít je jedna vec a vôľová kontrola druhá.

Odteraz žiadne zobkanie. Jesť pravidelne v menších dávkach. Ovocie a zeleninu môžete ľubovoľne podľa potreby. Pri záchvate hladu si dať skôr jablko ako niečo iné.

V tehotenstve sa nepotrebujete vykŕmiť, takže dôležité je sledovať si váhu. Lieky na zníženie chute do jedla sa v tehotenstve nemôžu užívať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič