Aké vitamíny mám užívať po pôrode?

Zodpovedané
22. aug 2023

Dobrý deň,

som 2 mesiace po pôrode a nadmerne mi padajú vlasy. Takto intenzívne som to mala len párkrát. Týždeň pociťujem veľkú únavu. Doteraz mi veľmi chutilo jesť, ale odkedy som unavená, tak to dosť ustúpilo. Niekedy cítim z únavy až také nechutenstvo. Spím aj 10 hodín s tromi prestávkami na dojčenie.

Aké vitamíny mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

po pôrode nastávajú viaceré zmeny v organizme. Menia sa hormonálne hladiny, nastupuje dojčenie, zmenšuje sa zavodnenie. Môže sa to prejavovať aj zmenami, ktoré popisujete - únava, padanie vlasov.

Vhodné je zvoliť správny režim dňa, neprepínať sily, piť dostatok tekutín. Vitamíny užívajte také, ktoré sú určené pre dojčiace ženy. Napríklad LadeeVita.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič