Čím liečiť alergickú nádchu v tehotenstve?

Zodpovedané
27. sep 2023

Dobrý deň,

kúpila som si Rhinallergy, ale v letáku je napísané, že pokiaľ som alergická na ambróziu, tak ich nesmiem brať.

Čo si teda môžem kúpiť?

Na testoch som síce bola dávno, ale mám zistenú alergiu ma peľ, roztoče, prach, palinu, trávu a zdá sa mi, že aj na ambróziu. K doktorke sa viem dostať až tak o mesiac - dva, lebo má všetko plné.

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné pokračovať v preparátoch, ktoré ste užívali už v minulosti. V tehotenstve sa takisto pokračuje v imunologickej liečbe pri rôznych alergiách.

Antihistaminiká sa používajú pri alergických prejavoch aj v tehotenstve. Samozrejme pri alergii na niektorý preparát je rizikom ho užívať. Preto sa prosím poraďte v lekárni na iný voľnopredajný preparát, ktorý môžete užívať aj v tehotenstve. Určite je vhodné navštíviť alergológa s odporučením ďalšej liečby.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič