Dojčím 8-mesačnú dcérku a užívam Femibion 3. Môžem ho užívať aj v prípade ďašieho tehotenstva?

Zodpovedané
26. okt 2023

Dobrý deň,

dojčím 8-mesačnú dcérku a užívam Femibion 3, ktorý mi veľmi vyhovuje.

Ak by som ostala tehotná, nebol by to problém?

Femibion 3 obsahuje vitamín A a ten je počas tehotenstva kontraindikovaný. Spôsobuje malformácie plodu (ten umelý a vitamín).

Čo by som mala užívať v prípade otehotnenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve užívajte vitamínové doplnky určené pre tehotné.

Vitamínmi A, D,E a K je možné sa predávkovať, ale nikdy som predávkovanie vitamínmi nevidel. S vitamínmi to takisto netreba preháňať a nezvyšujte si odporučené dávkovanie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič