Je bezpečné pri tehotenskej nádche používať sprej Olynth 0,05%?

Zodpovedané
10. okt 2023

Dobrý deň,

už pred tehotenstvom som mala veľmi upchatý nos, veľmi často som používala sprej do nosa Olynth 0,05%. Pokračujem v tom aj v tehotenstve, pretože bez neho vôbec neviem dýchať.

Je to veľký problém?

Skúšala som rôzne iné prípravky a slané vody, efekt je však nulový.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ste už závislá od nosových kvapiek. Pokiaľ nie je iné riešenie, tak pokračujte v užívaní Olynthu. Určite popri tom odporúčam aj ORL vyšetrenie na zistenie príčiny upchávania nosa.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič