Tehotenská nádcha v 5. mesiaci

mamicka_1993
12. mar 2021

Baby som v 5 mesiaci a trápi ma tehotenska nádcha už asi 2 mesiace. Vraj je to normálne, doktor mi odporučil sinupret aj obvodná lekárka, ale ten akosi nepomáha.Užívam kvapky, hlavne na noc a cez deň len malo, ale nie sú primárne určené pre tehotné (olynth) a také ktoré by som mohla tak tie mi vôbec nepomáhajú. Vyplachujem nos morskou vodou aj kanvičkou ale nič nepomáha. Nechcem si však do konca tehotenstva striekat do seba chémiu, ale bez toho sa mi nedá dýchať. Mate nejaké rady co mam robiť? Nejaké možno aj prírodné recepty, ktoré mi ten nos uvolnia? Ďakujem

malicka_mysicka
13. mar 2021

@mamicka_1993 ja mam cele tehu a aj prve som mala a neberiem na to nic. Mam pocit ze na tych sprejoch som potom zavisla. Zvykla som si na to. Niekedy pocas dna je to lepsie, niekedy horsie. Ked je zle, vypijem horuci caj a nos sa mi uvolni. Ak uz kvapky tak fakt len ta morska voda. Ked pouzivas dlhodobo olynth, tak ti morska voda nemoze zabrat, ale skus byt tyzden-dva bez a zlepsi sa to. Ale je to neprijemne, viem.

mamicka_1993
autor
13. mar 2021

@malicka_mysicka no snažím sa nebyť zavisla a dat si to naozaj len v nutných prípadoch ale nedá sa to vydržať. nos úplne upchaty v noci som sa budila ze nemôžem dýchať.caje pijem snažím sa aj tu morksu vodu len cez den.dnes som si Mar kúpila ale musela som klasický ale snáď bude lepšie....

jaga18
13. mar 2021

Olynth môže spôsobiť závislosť už po 2 týždňoch užívania. Radšej sa potrápiť bez neho. Viem, je to ťažké, aj ja mam 3 vankúše v noci nech viem dýchať, nos fukam tak často, že mám ranky a často mi pri fúkaní krvacaju

tatiana321123
13. mar 2021

Celé tehotenstvo som si dávala do nosa muconasal, nedalo sa inak..
Cca 3az5x za deň jeden strek....do 3 dní po pôrode to odišlo.. kvapky som nikdy odvedy nepouzila...žiadne následky nemám

mamicka_1993
autor
14. mar 2021

@jaga18 no ten som používala asi aj 3 týždne, potom som obmenila a úplne v pohode nemám žiadne abstinenčné príznaky 😃😃

mamicka_1993
autor
14. mar 2021

@tatiana321123 ja takisto ale max asi 4x za deň len mam pocit ze keď nevyplachujem vincentkou tak je ešte lepšie 😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre