Ktorú kĺbovú výživu môžem užívať v tehotenstve?

Zodpovedané
26. apr 2023

Dobrý deň,

roky pravidelne silovo cvičím, behám, žijem veľmi aktívne. Hneď ako som zistila, že som tehotná, tak som svoje návyky konzultovala so svojím gynekológom. Bolo mi odporučené naďalej sa hýbať, keďže mi to zdravotný stav dovoľuje.

Pravidelne som okrem iných vitamínov a minerálov brala aj kĺbovku, no všimla som si, že nie je vhodná pre tehotné. Preto som ju vysadila.

Ktorý produkt kĺbovej výživy môžem ako tehotná užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

poraďte sa prosím v lekárni. Niektoré preparáty nie sú vhodné pre tehotné ženy. Určite je žiadúce hýbať sa aj v tehotenstve, ale nie na 100 % svojich kapacít.

V tehotenstve je možné aj preparáty klbovej výživy vynechať. Závisí to od stavu chrupaviek a odporúčania ortopéda.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič