Má Duphaston aj vedľajšie účinky?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Má Duphaston negatívne účinky ako zvyšovanie tlaku a pocity na vracanie u tehotnej?

Odporúčate ho nasadiť preventívne, keď mám 38 rokov?

Pri predošlých dvoch tehotenstvách som ho pre istotu brala, lebo som mala bolesti v podbrušku a za sebou jeden potrat. Viem, že o tom rozhoduje gynekológ, ale mňa zaujíma Váš názor.

Ďakujem

Dobrý deň,

Duphaston patrí do skupiny gestagénov, teda hormónov, ktoré podporujú tehotenstvo a znižujú riziko potratu.

Pri pocitoch nauzey a vracania je vhodné sa vyhnúť podávaniu liekov cez ústa a vhodnejšie je podávanie preparátov progesterónu do pošvy alebo injekčne podkožne. Oslovte prosím gynekológa a určite Vám odporučí niektorý z týchto vaginálne alebo injekčne užívaných preparátov.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič