Máte skúsenosti s vedľajšími účinkami Duphastonu?

levika26
23. máj 2019

Ahojte dievcata. bola som u svojho doktora ten, nakolko sa snazime o baby mi predpisal duphaston, od 16dc 10 dni 2x1. uz som ho predtym brala ale tento krat sa mi 17dc zacali bolesti v podbrusku ako pred mendzesom.. dokonca aj krize ma bolia.. styk sme mali na 12dc a 13 dc.. podla doktora mala prist ovulka.. v 10dc som nala 17mm folikul.. cize tie bolesti nieje ovulavia.. mate niektora s tymti skusenosti?? he to bezny vedl.ucinok??

simusiatko83
23. máj 2019

@levika26 mne dal tak isto duphaston od 14DC.... Bolesti podbruška celý mesiac, nevoľno, naliať prsia a plus jedna menštruácia a 10 dní na to druhá.... V nedeľu ukrutne bolesti podbruška a nakoniec tým, že mi ho dal debil pred ovulkou mi narástla 4cm cysta a ide mi rozdrapiť ľavý celý bok.... A ze ideme mesiac čakať do ďalšej MS

levika26
autor
23. máj 2019

@simusiatko83 tak ja som ho uz brala predtym. dokonca 4x na den. a nemala som ziadne vedlajsie uc.. az teraz ta bolest.. a predpokladam ze aj po ovulke som brala.. nakolko ja mam 26 dnov cyklus.. dufam ze to prejde. a tebe ich tiez predpisal lebo sa snazite??

joujou444
23. máj 2019

@levika26 ja myslim, ze by sa sa mohla doktora opytat aj na inu alternativu progesteronu. ja som chvilocku cca pred 5-6 rokmi brala iny (uz si nespomeniem aky) tiez mi robil vseliake vedlajsie ucinky podobne tvojim, hned som to vysadila. nakoniec mi doktor predpisal nejaku dalsiu alternativu a s tym to bolo v pohode. podotykam, ze duphaston nie, to som odmietla hned ako som si precitala letak.. asi som velmi neporadila kedze neviem nazvy liekov..

blontimka
23. máj 2019

@joujou444 presne tak... ja som mala progesterone od ladypharma a ešte je utrogestan

simusiatko83
23. máj 2019

@levika26 áno aj nám to kvôli tomu dal pretože som raz už potratila... Aj keď som mu vysvetľovala ze ovulaciou mám na 19DC tak mi ho dal na 14dc....pred rokom som ho tiež užívala na úpravu MS a bez problémov..... Teraz jeden menzes skončí o 9 dní začne druhý zase 13 dní kľud a ďalší ms a zase 9 dní nič a ďalšia MS... Teraz som si ho už ani nedala lebo neviem ktorá MS je ta správna... Len v nedeľu mi začali také extrémne bolesti ľavej strany bruška aj krížov... Akoby som znova dostala slepak.(ten už 2 roky nemám) a drb že cysta a 12.4 nebola keď som uňho bola.... Tak sa ho dnes pýtam ze ako to vzniklo keďže takéto problémy som nikdy nemala a ze nenastala ovulácia a tak to sa sem tam stane... Zabudol dodať že kvôli tomu ze mi dal Duphaston pred Ovulaciou 😵

patricia_94
24. máj 2019

Ahooj...ja som brala duphaston pred 3 rokmi...cca 2 mesiace..tiez pre to ze sme sa snažili mala som nepravidelny cyklus + k tomu som rok pred tým potratila..nakoniec z toho bola tiež cysta..bol to folikul ktorý mal pri ovulacii prasknut ale nepraskol...bola veľká 10cm a praskla mi v bruchu..kedze bola "pripojena" k vajecniku tak zacala krvacat do brusnej dutiny...hned som letela s bolestami na pohotovosť..no a hned som skončila na operačke...takže masaker....

levika26
autor
24. máj 2019

@patricia_94 ja som tiez v decembri potratila.. cyklus ma. pravidelny ale dal mi to lebo silno krvacam.. a pidarilo sa vam potom babo?? brala si nieci ine??

patricia_94
24. máj 2019

@levika26 ano..operovali ma v juni a v auguste potom som otehotnela ani som nevedela ako.. 😀 a dcerka mala teraz v máji 2 rocky.. 😉

levika26
autor
24. máj 2019

@blontimka ladypharma som brala aj ja.. po inseminacii.. ale potratila som.. teraz mi dal ten duphaston na upravu cyklu.. lebo silno krvacam.. pomohol ti ten progresteron odLP??

levika26
autor
24. máj 2019

@patricia_94 ved to ze ja uz z toho vsetkeho tak vystresovana... mam chut uz vobec nic nebrat a nechat to tak... aj jed podvedomie stale pracuje..

patricia_94
24. máj 2019

@levika26 no ja co som potratila tak to bolo v auguste 2015...a cely rok trvalo otehotniet..+ do toho ta cysta..

patricia_94
24. máj 2019

@levika26 urcite sa zbytočne nestresuj daj si oddych..nemysli na to.. 😉

blontimka
24. máj 2019

@levika26 ja by som duphaston ani nejedla.. to je bordel. ..oba lieky sú gestageny/progesteron.. takže je jedno ktory berieš.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre