Môže byť veľkosť plodu ovplyvnená užívaním vitamínov?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

som v 23. týždni tehotenstva a od začiatku som užívala Femibion 1 dve balenia. Od 13. týždňa Femibion 2 a vybrala som dve balenia. Dobrala som vitamíny v 21. týždni. Na gynekologickej kontrole som bola v 22. týždni a plod mal 525 g, čo je na tento týždeň veľa. Gynekológ mi povedal, že som mala užívať vitamíny len do 12. týždňa, že potom sú z nich veľké deti. Čakám chlapčeka. Prvá dcérka bola maličká, mala 48 cm a 2750 g. Pri nej som užívala len Femibion 1.

Môže byť veľkosť plodu ovplyvnená užívaním vitamínov?

Ďakujem

Dobrý deň,

nadužívanie vitamínov vedie k pôrodom plodov s väčšou pôrodnou hmotnosťou. Tento fakt je vedecky dokázaný, a preto ani s vitamínmi to netreba preháňať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič