Menší plod na ultrazvuku

14. jan 2022

Ahojte, som 6tt+2 a dnes som mala svoj prvý ultrazvuk. Dr mi povedal, ze plod je veľkosťou na 5tt+1, srdiečko zatiaľ nevidel. Ďalšiu kontrolu mam o 10 dní. Povedal mi, ze sa nemusím znepokojovať. Mali ste to tak niektorá, ze bábo bolo na začiatku o týždeň ,,pozadu"? Je to moje prvé tehotenstvo a mam strach, aby bolo všetko v poriadku.

alzbeta311
14. jan 2022

Vobec sa tym nestresuj, mna na prve utz objednavala sestricka minimalne v 8tt aby bolo uz nieco vidno . Tak skoro sa na gyn ani nechodi potvrdzovat tehu 😊

petamich
14. jan 2022

v prvom rade si treba uvedomit, ze ten plod ma niekolko mm - staci, aby bola posunuta ovulacia alebo doktor kusocek zle odmeral CRL a uz je tam posun, takze ano je to relativne caste 🙂

cecilia29
14. jan 2022

6+0 bol iba gestacny vak a zltkový vacok ....8+4 bol plod so ❤️ zodpovedajúci 8+0

queeninthenorth
14. jan 2022

Presne nemusíš stresovať, my sme taktiež niekoľko dni pozadu kvôli predĺženému a nepravidelnému cyklu 🙂 som teraz 16+5tt a chvalabohu zatiaľ všetko v poriadku 🙂 nemaj strach je to v poriadku

kateenky
14. jan 2022

Ja som to mala presne tak, že o týždeň bola mala menšia (mala som o tyzden neskor ovulaciu) - na prvom sone iba gestačny vak, v 8 tyždni už srdiečko ❤

nikdenikto
14. jan 2022

Ja som teraz v 2 tehotenstve išla na potvrdenie v 7+2tt podľa ms. Doktor má hneď vystrašil keď robil ultrazvuk odspodu, že vidí len zltkovy vak a nevidí plod. Našťastie sa nevzdal a cez brucho videl aj plod ktorý veľkostne zodpovedal 6+2 ale akciu srdca nevedel jednoznačne potvrdiť. Hneď ma upozornil ze môže byť posunuty cyklus ale je aj varianta že sa plod prestal vyvíjať. Že keď budem krvácať mám ísť na pohotovosť a keď nie, mám dôjsť k nemu 2 týždne a teda bol určite posunutý cyklus bábätko bolo na kontrole presne o 2 týždne väčšie ❤️

autor
14. jan 2022

Ďakujem vám žienky, snáď bude všetko v poriadku. Ja som bola objednana skôr, pretože mám zdravotné problémy a dr mi predpísala aj duphaston. Ovulaciu presne viem kedy som mala, takže to určite nebude posunutou ovu. Dúfam, ze nabudúce bude všetko v poriadku. Bábo ma zatiaľ len 2,7 mm, čo je ten 5tt+1. Takto mu to tam vyšlo. Ale povedal mi, ze zatiaľ to nepredstavuje žiaden problém, že uvidíme čo nabudúce. Ale tak samozrejme, že mne už myseľ pracuje na plné obrátky.

zubrienkazabka
14. jan 2022

Ahoj nestresuj ja mam na papieri napísané podľa menstruacie 9tt ale od veľkosti plodu 6+5 srdiečko som videla prvý krát včera ale ja som mala posunutu ovulaciu plus nepravidelný cyklus

julka29
14. jan 2022

Od začiatku sme pozadu 5 dní a na každej poradni to je rovnako tak mi doktorka aj prepísala termín pôrodu 🙂 hlavné je že na každej kontrole narastie tak ako má

sejbipi
14. jan 2022

Samozrejme, je to v poriadku. Hlavne sa nestrachuj. Ja som to mala posunuté skoro o 3 týždne oproti výpočtom… okrem toho mal drobec všetky výsledky excelentné

fok
15. jan 2022

Vôbec nestresuj, my sme boli menší od začiatku až do nejakého 25 týždňa. Potom sme všetko krásne dobehli 🙂 a aktuálne jz čakám kedy sa spustí porod 🥰

autor
15. jan 2022

Ďakujem za povzbudivé slová. Som trocha kľudnejšia, že je to bežné a verím, že bude všetko v poriadku 🙏😊

levandulova111
24. feb 2022

Je to iba začiatok a možno posunutá ovulácia, žiadne strachy 😊 ja som pri prvom tehu bola na 3D, kde má vystrašili, že malá je o dobré dva týždne menšia, než by na štádium tehotenstva mala byť, ale dodali, že stále je to v rámci normy... A teraz ma tu jeduje už takmer 11 ročná pubertiačka s jej takmer 9 ročným bratom, pri ktorom som mala dosť silné špinenie a bála som sa o neho, ale sú tu a moje nervy mi dali výpoveď 😅😅😅

lucia7933
2. sep 2022

ahoj, mozem sa spytat ako to dopadlo nakoniec? riesim nieco podobne :(

autor
3. sep 2022

@lucia7933 ahoj, všetko šťastlivo dopadlo a mame dcérku ❤️. Držím palce

lucia7933
3. sep 2022

Dakujem za tvoju spravu potesila ma ze vsetko dopadlo dobre🥰 ale moje babo je az o 2 tyzdne pozadu mala by som byt 8+1 a podla sona som iba 6+1 :( takze neviem ci mam nejaku nadej ..lebo posunutou ovulaciou to asi nebude kedze viem asi kedy bola

queeninthenorth
3. sep 2022

@lucia7933 neboj sa, všetko dobre dopadne! Mne na začiatku vychádzal rozdiel takmer dva týždne a to som presne vedela kedy som mala ovulaciu lebo mi to dr.na vyšetrení povedala a potom sa všetko pekne upravilo, závisí aj od toho aký dlh máš cyklus 🙂 ten môj poklad má už 11 týždňov tak nezúfaj! 👶🙏

autor
4. sep 2022

@lucia7933 mne tiež povedal, ze je to posunutou ovu a nebolo, lebo na 100% viem kedy bola. Myslím si, ze určite máš nádej. Veľmi ti držím palce ❤️

lucia7933
4. sep 2022

dakujem vam💗 v utorok idem na dalsie sono takze uvidime ci rastie alebo nie🥺 uz jeden MA mam tento rok za sebou preto ten strach

marina8586
21. okt 2022

@lucia7933 ahoj ako si dopadla?

lucia7933
21. okt 2022

@marina8586 ahoj, zial bol to znova MA...9.9. sa mi spustil samovolny potrat, dnes je to presne 6 tyzdnov😢

marina8586
21. okt 2022

@lucia7933 to má velmi mrzí :(

lucia7933
21. okt 2022

@marina8586 doteraz sa z toho spamatavam... :( a nemozem tomu uverit a nerozumiem preco sa mi to deje

ella238
5. jan 2023

@lucia7933 veľmi má to mrzí. U mna sa tiež niečo deje. V pondelok mám ísť na kontrolu a uvidí sa či bude srdiečko alebo koniec. Som na nervy. Na jednej strane som sa už na to pripravila no na druhej sa nechcem vzdať nádeji že by sa to všetko podarilo po 15 rokoch.
Všade píšu že 10-12% tehotnosti konci MA no podľa toho čo tu čítam tak je toho veľmi veľa. By má zaujimalo prečo sa zo všetko deje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre