Môže nadbytok kyseliny listovej uškodiť bábätku?

Zodpovedané
9. máj 2023

Dobrý deň

som približne v 6. týždni tehotenstva a 11 dní som brala vyššiu dávku kyseliny listovej 1400 mcg. Forever B12 plus obsahuje 400mcg a Jamieson 1000mcg kyseliny listovej, z každého jednu každý deň. Najskôr som tú nevoľnosť pripisovala tehotenstvu a potom som si uvedomila, že to bude tou vyššou dávkou.

Môže to mať nejaké negatívne následky pre bábätko?

Všade sa píše, že sa nesmie presiahnuť 1000mcg denne.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto nadužívanie kyseliny listovej nemá zmysel u zdravej osoby. Na druhej strane nie sú známe prípady predávkovania kyselinou listovou, takže vyvíjajúcemu plodu by sa nič nemalo stať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič