Môže Omega 3 počas tehotenstva uškodiť bábätku?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

už dávno pred otehotnením až do aktuálneho 6. týždňa som užívala doplnok Omega 3 značky Reflex. Na obale nebolo upozornenie pre tehotné, v užívaní som pokračovala teda aj po zistení tehotenstva.

Keď som si išla však objednať ďalšie balenie, tak na internete pod výrobkom som si všimla v popise, že sa neodporúča tehotným ženám. Trochu ma to zneistilo i napriek tomu, že Omega 3 sú dôležité.

Pri iných výrobkoch Omega 3 som takéto upozornenie nenašla i napriek tomu, že zloženie výrobku majú podobné.

To znamená, že sa neodporúča žiadne suplementovanie Omega 3, alebo je v poriadku aj tento môj overený doplnok v tehotenstve?

Mohla som uškodiť bábätku, keď som brala tento produkt (2 tablety denne) do 6. týždňa tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

nebojte sa, určite ste dieťatku neublížili. Potreba vitamínov a doplnkov sa v priebehu tehotenstva mení, preto preparáty pre tehotné obsahujú iné zloženie vitamínových zmesí oproti vitamínom určeným pre netehotné ženy.

Vhodné je nájsť si preparát určený pre príslušný trimester tehotenstva.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič