Snažíme sa o dieťa, som po dvoch potratoch, mám PCOS. Ktorý Inofolic je pre mňa najvhodnejší?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom Inofolicu. Snažíme sa o dieťa, som po dvoch potratoch, mám PCOS (nemám nadváhu) a zvýšený prolaktín. Doteraz som brala len obyčajný Inofolic.

Ktorý Inofolic je pre mňa najvhodnejší?

Ďakujem

Dobrý deň,

preparáty chiro a myo-inositolu sú vhodné pre dámy so syndrómom polycystických vaječníkov v skratke PCOS.

Pri dámach s nižšou váhou BMI do 25 je vhodný Inofolic a pre dámy s vyššou váhou BMI nad 25 je vhodný Inofolic Combi alebo Premium.

Po dvoch potratoch a snahe otehotnieť je vhodná návšteva centra IVF, kde Vám zrealizujú testy na plodnosť a potrácanie a dohodnete si vhodný postup.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič