V akom časovom rozostupe mám užívať Femibion a antibiotiká Zinnat?

Zodpovedané
18. júl 2023

Dobrý den,

som v 27. týždni tehotenstva a beriem Femibion 2. Som chorá a lekár mi predpísal Zinnat 500. K tomu beriem probiotiká Laktobacily 6 (Dr.Max).

Kedy a v akom rozostupe mám brať Femibion?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

predpokladám, že máte ochorenie dýchacích ciest. Pri infekčnom ochorení má zmysel zvýšený príjem vitamínov C, D a takisto užívanie probiotík pre ovplyvnenie črevnej a pošvovej flóry antibiotikami.

Vitamíny nie je vhodné kombinovať s niektorými jedlami. Užívanie Zinnatu s probiotikami alebo vitamínmi sa navzájom nebije a nemusíte ich užívať s odstupom.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič