Mám sa na základe MR chrbtice niečoho obávať?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

bola som na magnetickej rezonancii chrbtice, vo výsledkoch mám uvedené nasledovné:

MR vyš. C chrbtice, natívne: Zobrazený rozsah od CC prechodu po Th3, osové postavenie správne, C lordoza napriamená, stavcové telá primerane konfigurované, bez edému kostnej drene, bez ložiskových zmien. Vertebrálny kanál primárne nestenotický, miecha má hladké kontúry, primeranú šírku a signálovú intenzitu, bez ložiskových zmien. C5/6 disk paramediálne vpravo do 2 mm presahuje cez okraj stavcového tela s kompresiou ventrálneho okraja durálneho vaku. Ostatné: 11 mm ložisko v ľavom laloku štínej žľazy- dop. korelovať USG nález.

Čoho sa mám z týchto výsledkov obávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte mať obavy, na štítnej žľaze máte cystu, nález je potrebné doriešiť s endokrinológom.

Čo sa týka MR vyšetrenia krčnej chrbtice, tak medzistavcová platnička C5/6 je mierne vysunutá a tlačí na durálny vak, čo Vám môže spôsobiť bolesti - najmä končatín.

Dôležitá je rehabilitácia a cvičenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková