Ako vybrať správny matrac pre novorodenca do postieľky?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

mám novorodenca a riešim jeho spánok.

Aký matrac odporúčate pre novorodenca do postieľky?

Mal by byť tvrdší alebo mäkši?

Akú výšku by mal mať?

Je pravda, že najlepší je s kokosovým vláknom?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre novorodencov sa odporúča tvrdší povrch, ale nie extra tvrdý. Neskôr ako dieťa rastie, tak je možné zvoliť aj mäkší. Sú matrace, ktoré majú kojeneckú stranu a detskú stranu. Tento typ matraca viete využívať až do 4 rokov života dieťaťa.

Môžete si pozrieť napríklad značku TRAEUMELAND, kde nájdete matrac s 2 stranami.
https://www.traeumeland.com/CS/detske-matrace

Tvrdosť: Určite by matrac nemal byť úplne tvrdý. To nie vhodné pre zdravý vývoj, keďže chrbtica nie je úplne vyvinutá. Mäkký matrac zase nie je bezpečný kvôli zvýšenému riziku SIDS. Kokosové vlákno je fajn, pokiaľ je potiahnuté ešte napríklad latexom pre komfortné lezenie.

Výška matraca nie je podstatná. Je dôležité, aby bol priedušný a ideálne, aby obsahoval vzduchové kanáliky pre prúdenie vzduchu.

Určite si pozrite značku TRAEUMELAND, ktorá sa zaoberá detskými matracmi. Osobne odporúčam ZIRBENTRAUM zo 100% prírodných materiálov alebo TRAUMPLANET.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo