Čo máme upraviť, aby sme zmenili skoré ranné vstávanie 7-mesačnej dcérky?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

dcérka má 7 mesiacov a vstáva každé ráno medzi 4:30 - 4:50. Niekedy pospí ešte 30 minút, keď si ju k sebe vezmem a nadojčím. To však nie je pravidlom.

4:50 - budíček
7:30 - prvý spánok (cca 40 minút - 1 hodina)
12:00 - druhý spánok (cca 1 hod)
15:30 - tretí spánok (30 - 40 minút)
19:30 - večierka

Samozrejme - líši sa to plus mínus hodina.

Dá sa tam niečo zmeniť a upraviť, aby sa ranné vstávanie predĺžilo aspoň na 6/6:30?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčin skorého ranného vstávania je viacero. Z uvedeného popisu vám neviem povedať, čo môžete skúsiť. Je potrebné sa na to pozrieť hlbšie. Avšak tu sú niektoré príčiny skorého ranného vstávania, na ktoré sa môžete pozrieť a vyskúšať ich.

  • dieťa prechádza na menej denných spánkov - a má ich veľa tak ráno vstáva skoro,
  • dĺžka celkového denného spánku je príliš dlhá - skrátiť spánok,
  • posledné bdelé okno je príliš dlhé - dieťa ide spať preťažené (skúšať uberať po 15 min),
  • prvý ranný spánok je príliš dlhý a príliš skoro po budíčku,
  • alebo naopak posledné bdelé okno je príliš krátke,
  • vývojové milníky, regresie, rastové špurty, rast zúbkov, choroby, bolesť bruška - ovplyvňujú skoré ranné vstávanie.

Prostredie spánku a nepohodlie - hluk, svetlo, chlad, teplo, plna plienka, nepohodlné pyžamko.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo