Sú 4 spánky u 5-mesačného bábätka veľa?

Zodpovedané
21. jún 2022

Dobrý deň,

syn má 5 mesiacov a nachádza sa v prechodnom období zo štyroch spánkov na tri. Väčšinou má však štyri. Keď má tri spánky, spí raz ráno (okolo 9 - 9:30), raz okolo obeda (12 - 13) a raz poobede (okolo 16:00). Väčšinou však potrebuje ešte jeden ranný spánok okolo 8:00, keďže vstáva okolo 6:00.

Nie je to veľa v tomto veku?

Spolu spí asi 3-4 hodiny cez deň, v noci spí od cca. 20:00 - 6:00, ale budí sa často.

Dalo by sa upraviť jeho režim tak, aby vstával neskôr a spal iba 3x?

Alebo to mám nechať tal ako mu vyhovuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

každému dieťaťu vyhovuje niečo iné. Pre jedno sú 4 spánky ok a pre druhé už to môže byť veľa.
Môžete skúsiť zaradiť miesto štvrtého spánku šlofík v trvaní 5 - 15 minút, z ktorého ho prebudíte.

Je to veľmi dobrý spôsob práve pri prechode na menej denných spánkov.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo