Ako má vyzerať a čo všetko má obsahovať žiadosť na zvýšenie výživného?

Zodpovedané
31. júl 2023

Dobrý deň,

rada by som si dala zvýšiť výživné.

Existuje žiadosť o zvýšenie výživného, resp. nájdem tlačivo na internete?

Mám dve deti. Starší syn má už 19, je študent SŠ.

Musí si on ako plnoletý žiadať o zvýšenie už sám, alebo môžem žiadať ja ako zákonný zástupca?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš plnoletý syn nemá už žiadneho zákonného zástupcu, nakoľko dosiahol vek 18 rokov. Návrh na zvýšenie výživného si musí podať sám.

Na internete je množstvo vzorov, ktoré riešia zvýšenie výživného. Podstatné je podrobne uviesť a odôvodniť, prečo sa výživného domáhate, aká zmena pomerov nastala, Vaše príjmy a výdavky spojené s deťmi.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz