Ako podať žiadosť o zvýšenie výživného?

Zodpovedané
24. okt 2022

Dobrý deň,

som už 5 rokov rozvedená a mám dve deti. Zatiaľ som nežiadala o zvýšenie výživného. Bolo to náročné aj v minulosti, ale teraz, keď všetko zdražuje, je to pre náš rozpočet neúnosné. Rozhodla som sa, že skúsim podať o zvýšenie výživného až teraz.

Kde a ako tak môžem urobiť a ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

návrh na zvýšenie výživného podajte na príslušnom súde v mieste bydliska Vašich detí. Návrh by mal obsahovať všetky príjmy a výdavky, ktoré máte vy aj Vaše deti spolu s dokladmi o ich úhrade, odôvodnenie zvýšenia výživného a samotný petit, teda návrh zvýšenia výživného.

Upozorňujem, že dôvodom na zvýšenie výživného je aj samotné plynutie času. Podľa judikatury súdov je možné každé 3 roky žiadať o zmenu výšky výživného.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz