Ako správne napíšem správu na súd ohľadom splácania výživného?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

bola som vyzvaná okresným súdom, aby som sa do 10 dní vyjadrila k tomu, či môj bývalý manžel splatil dlžné výživné počas podmienky, ktorú dostal.

Ako napíšem takúto správu pre súd?

Ďakujem

Dobrý deň,

bude postačovať, ak bude správa na súd jednoduchá a jasná.

Neviem, ako výzva zo súdu znie. Ak Váš bývalý manžel výživné splatil, bude postačovať, keď uvediete v liste adresu súdu, spisovú značku, označíte účastníkov (Vás a manžela, prípadne maloleté dieťa) a informáciu, či bývalý manžel dlh splatil alebo nie. Prípadne môžete priložiť výpis z účtu, kde sú platby výživného od bývalého manžela.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz