Ako súd vypočíta výživné, keď má muž vo svojej spoločnosti minimálnu výplatu?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

manžel sa chce rozvádzať. Má spoločnosť s.r.o. písanú iba na seba, v ktorej si vypláca smiešnu mesačnú výplatu. Chcem sa poradiť ohľadom výpočtu výživného súdom pre naše malé 2 detičky. Jeho firma zarába dobre, ale on si vypláca minimálnu výplatu.

Ako sa vypočítava výživné v tomto prípade, keď deti budú zverené mne?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko je manžel výlučným vlastníkom obchodnej spoločnosti, uvedené bude zohľadnené pri výške výživného. Výška výživného nezáleží len od príjmu rodiča, ale aj od jeho celkových možností, schopností a majetkových pomerov.

Súd teda bude brať do úvahy nielen príjem, ale aj hodnoty obchodnej spoločnosti, prípadne jej príjem. Manžel bude musieť predložiť daňové priznanie, prípadne účtovné závierky obchodnej spoločnosti.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz