Môže partner dostať striedavú starostlivosť o jeho dcéru?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

priateľ má 4,5-ročnú dcéru a má ju v opatere jeho ex. On si ju berie, keď má voľno. Teda 2 dni každý týždeň. Súdom to má však dané každý druhý víkend, čiže 2 dni za 2 týždne. Partner by chcel chcel požiadať o striedavú starostlivosť. Priateľ má dom, dvor, auto, slušne zarába. Malá má doma svoju veľkú izbu, kopu hračiek, oblečenie.

Aká je pravdepodobnosť, že ju dostane?

Čo skúma kolízny opatrovník, ktorý to bude riešiť?

Je niečo, na čo si dať pozor?

Ďakujem

Dobrý deň,

aká je pravdepodobnosť, že Váš priateľ dostane dcéru do striedavej starostlivosti, to Vám nikto nepovie. Je to otázka na súd.

Striedavá starostlivosť musí byť v záujme dcéry,. Dcéra by nemala zmeniť škôlku a mala by mať vytvorený vzťah k otcovi. Nakoľko sa otec s dcérou stretáva len 2 dni v týždni, tak najskôr by som doporučovala súdne rozšíriť tento styk a vzťah s dieťaťom vybudovať na vyššej úrovni ako 2 dni v týždni.

Nepoznám však Váš prípad do detailu, preto Vám neviem konkrétne odpovedať.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz