Je reálne dostať striedavú starostlivosť, keď otec dieťaťa žije od nás 400 km?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť pomôcť. Bývalý partner chce žiadať súd, aby mu schválil striedavú starostlivosť na vzdialenosť 400 km.

Dcérka je zverená mne do osobnej starostlivosti a funguje to tak 8 rokov. On si ju berie každý druhý víkend k sebe. Vianoce a Silvester si striedame, podobne aj cez letné prázdniny. Teda v júli je u neho dva týždne a potom u mňa. V auguste tak isto.

Nebránim mu, aby dcéra bola s ním. A teraz chce žiadať o striedavú starostlivosť, s čím ja nesúhlasím. Dcéra navštevuje 4. ročník, má v škole IVP program, svoje krúžky a neviem si predstaviť ako by navštevovala dve školy a iný kolektív. Môj názor je, že by bolo dcérke ublížené.

Je možné, že by mu súd toto povolil?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepoznám podrobnosti Vašeho prípadu. Striedavá starostlivosť pri takej vzdialenosti nie je vylúčená pri situácii, že dieťa bude navštevovat 2 školy. Avšak v praxi je to skôr výnimkou.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz