Som živnostníčka a nemám nárok na náhradné výživné. Čo mám robiť?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý večer,

bývalý partner mi neplatí už dlhšiu dobu výživné na dcéru. Nahlásila som to na polícii a keďže sa stále nič nedialo, tak mi na polícii poradili ísť na ÚPSVaR a žiadať o náhradné výživné. A tu je kameň úrazu - som živnostníčka.

Pokiaľ mám plat vyšší ako 750 eur, tak nemám nárok. Snažila som sa im vysvetliť, že pracujem na živnosť ale ako obyčajný operátor vo firme. Čiže zarobím okolo 900 eur. Musím zaplatiť odvody, platím nájom a mám 2 deti (školáka a škôlkarku).

Čo mám robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

počkajte na nadobudnutie účinnosti novely zákona a v novom roku o to požiadajte znovu.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu