Kto má a kto nemá nárok na náhradné výživné?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

mám 16-ročnú dcéru z prvého vzťahu. Keďže partner bol agresívnej povahy, rozhodla som sa nepriznať otcovstvo. Pred 16. rokmi mi povedali, že na základe môjho rozhodnutia nemám nárok na náhradné výživné.

Nenastala od tej doby zmena v posudzovaní náhradného výživného?

Je pravda, že stále nemám nárok na náhradné výživné?

Otcovstvo stále nechceme udať a príjmom presahujem životné minimum.

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko otec nie je zapísaný v rodnom liste, ÚPSVAR by nemal po kom náhradné výživné vymáhať, lebo nie je žiadna povinná osoba, ktorá by mala platiť výživné.

Je teda stále pravdou, že pokiaľ otec nie je zapísaný v rodnom liste, tak dcéra nemá nárok na žiadne výživné.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz