Zmenili sa mi finančné pomery, prišla som o prácu. Môžem po roku žiadať o vyššie výživné?

Zodpovedané
21. apr 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom výživného. Chcela by som po roku vyhšie výživné. Zmenili sa mi finančné pomery, prišla som o prácu. Stále si hľadám novú prácu, chodím na pohovory. Zatiaľ neúspešne.

Som na predĺženej rodičovskej, pretože syn má veľa diagnóz. Chodíme po vyšetreniach, má špeciálnu stravu. Zdvihli sa nám aj ceny za špeciálne potraviny, aj škôlka, plus platím úver.

Bude súd po tak krátkej dobe prihliadať na tieto okolnosti?

Mám šancu získať vyššie výživné?

Ďakujem

Dobrý deň,

či máte šancu získať vyššie výživné Vám neviem povedať. Návrh na výživné je bez poplatkov a pokiaľ nebudete mať advokáta, v podstate návrh Vás nič stáť nebude.

V návrhu bude potrebné túto zmenu majetkových pomerov odôvodniť. Teda priložiť napr. emaily, kde žiadate o prácu, bločky od potravín, platba za škôlku...

Upozorňujem na to, že platíte úver nie je zmena pomerov.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz