Môže sa zmeniť výška výživného na dospelé dieťa, keď sa u otca nezmenili okolnosti?

Zodpovedané
7. aug 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom výživného.

Ak otec platí na dieťa minimálne výživné, zmení sa toto výživné pri dosiahnutí 18 rokov, ak sa u otca nezmenili okolnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

návrh na zvýšenie výživného je možné podať v prípade, že sa zmenia pomery či už na strane dieťaťa alebo na strane rodiča.

Zmena pomerov na strane dieťaťa je napr. pri nástupu do škôlky, školy, strednej/vysokej školy...

Dosiahnutie veku 18 rokov nemusí zakladať zmenu pomerov.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz