Ahojte. Ideme na predĺžený víkend do Milana, kde máme aj ubytovanie no priletime okolo obeda do Bergama. Chceme si pozrieť Bergamo, jazero Como - asi mesto Varenna a samozrejme Miláno. Ak ste boli, máte tipy čo by sme mali vidieť, čo sa zas neoplatí. Kde si dať dobre jedlo, kávu a pod. Pripadne aj čo sa týka presunov ak máte skúsenosť.
V Milane sme nevynechali Duomo. Mali sme listok kde sme nestáli v rade,ale vyviezli sa vytahom na strechu Duoma, pozreli si strechu,terasy, zišli sme schodami do vnútra Duoma, mali sme vstup aj pod Duomo do archeologickej časti a aj do múzea Duoma.
Ďalej sme boli v hrade Castello Sforzesco a prilahlom parku Sempione,kde su krotke vsadepobehujuce veveričky a neďaleko víťazný oblúk Arco della Pace. Fajn prechádzka.
My sme sa všade presuvali metrom, MHD, vlakom. Chcete prenajímať auto?
My sme tak boli minuly rok,Bergamo je krásne hlavne historická časť na kopci,neskôr sme šli ku Como(tam sme boli priamo v Lecco,Como a výlet loďkou po jazere v tých menších mestečkách),v Miláne som bola už predtým,tak sme šli do Monzy tentokrát

V Bergame určite ísť do Citta Alta. Keď si kúpite 24hodinovy listok na MHD, máte v tom aj lanovky. Vyviesť sa lanovkou funicolare citta alta do starého mesta. Potom lanovkou funicolare S.Vigilio ešte vyššie a budete mať celé Bergamo ako na dlani vrátane letiska.