Prosím o pomoc 😢😢😢 .... Nekojím už viac ako rok a 3 mesiace a pred 3 dňami sa mi spravila bolestivá hrudka v prsníku a dnes som s tým šla za lekárom a je to upchatý mliekovod .... Verdikt ...čakať či sa to samo nevstrebe a ak nie o mesiac prísť po lieky... len mám také bolesti že prsníka sa nemôžem ani dotknúť ...prosím máte s tým niektorá skusenost čo mám robiť ???
Aj horúca sprcha pomáha. A pritom masírovať. Ono sa to teplom uvoľní. Z vlastnej skúsenosti
Pod teplou sprchou masirovat,troska odstriekat rucne nie dlho,len aby povolilo,ale.na toto uz asi budu potrebne aj atb.Teplotu nas?
Masirovat ano boli to,Ale treba trochu vydrzat
Masirpvat a vytlacat. Aby nevznikol absces. Ved sam sa mliekovod neuvolni nie? Som sa stym nestretla tak blbost povedal
Baby ale ja nekojím ..... Ja som to počas kojenia mala aj to tak boli no teraz mi neodporúčali sa toho dotýkať a ani to nemám stlacat a mám to rovno pod bradavkou
Skús si to večer rozmasirovat pod horúcou sprchou a natierka si to nahrubo s octanovou masťou- ideálne zabaliť ešte do fólie. (Ja som si natierala prsia octanovou masťou keď som mala zapal a balila sa do fólie a do pár dní to ustúpilo
Mne už napadla aj odsávačka mlieka ..... Vraj to mám zblbnutim hormónov a stresom mi telo viac začalo produkovať nejaký hormón a dopadlo to takto
Ako prisiel na to, ze je to upchaty mliekovod. Robil ti sono ?
@adenkabj aj ja mam furt mlieko a viem si vytlacit normalne mi parkrat za den vyjde same alebo si vytlacim casto az vystriekne a to som kojila asi2 mesiace len. Nech ti aj hormony zobere krv
Najhoršie že pokúšame sa o bábo a lieky som dúfala že nebudem musieť brat ale asi sa tomu nevyhnem tým tabletkam
A nemáš na bradavke takú akoby bielu bodku?
Alebo aj vanu napustit s horúcou vodou a aj polhodinu si polezat, možno sa samé uvoľní.. Ja som si tak polezala, keď som mala naliate, bolestivé prsia , vždy pomohlo ...
Nastastie som nic take nemala, ale vraj kapustny list prillzeny na prsia pomaha.