Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
alohim
16. nov 2017
2369 

"Céčko" a jeho účinky na našu pleť

Milujem krásnu farebnú jeseň a zároveň ju neznášam. Skracujúce sa dni a málo slnečného svitu mi ako letnému typu človeka nerobia dobre. Jesenná únava a k tomu ako bonus to, čo mamy na rodičovskej dovolenke prežívajú celoročne - nedostatok spánku, kolotoč povinností a puknuté nervy - to všetko nám do tváre zapíše nejednu stopu. 

Pozriem sa do zrkadla a vidím to tam... Kruhy pod očami ako po veľkom fláme (nočné vstávanie a dojčenie za ne môžu), na čele prvé ryhy (tie ma na svedomí občas môj milovaný a tiež škriepky chalanov) a v okolí pier pigmentové škvrny (dcérka si vzala v tehotenstve moju krásu)... No teda!  Už bez líčenia tá pleť nie je to, čo bývala. Bohužiaľ, musím sa trochu prekrývať inými kozmetickými výdobytkami.

Prestavte si kúru, ktorá dá za 10 dní všetky škody materstva dokopy, rozjasní ju a zbaví únavy. Zjemní pigmentové škvrny, dodá pleti jas a vyhladí jemné linky. Science fiction?

Vichy prichádza na trh s novinkou - antioxidačnou kúrou Liftactiv Fresh Shot, ktorá obsahuje 15 % vitamínu C a fragmentovanú kyselinu hyalurónovú.

No dobre, z 40-tničky 20-tku určite neurobí, ale dodá vašej tvári pár hodín spánku navyše a zjednotí farebný tón pleti. Koktejl antioxidantov ochráni vašu pleť pred ďalším starnutím a ďalšie ingrediencie ako napr. vitamín E, extrakt z borovice prímorskej a termálna voda Vichy zregenerujú a spevnia to, čo treba.

Vitamín C, ktorý je hlavnou zložkou tejto kúry - tento silný antioxidant je pre našu pleť priam zázrakom: pôsobí proti voľným radikálom z prostredia a tak chráni bunky pred predčasným starnutím. Posilňuje drobné cievy - pleť sa tak krásne prekrví a pôsobí sviežo a rozjasnene. Stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, ktoré sa starajú o pevnosť a pružnosť našej pokožky. Taktiež rozbieha tvorbu tyrozínu, enzýmu, ktorý podporuje tvorbu pigmentu a zjemňuje škvrny na pokožke, ktoré sa prejavujú hormonálnymi zmenami, v tehotenstve, starnutím či zvýšeným pobytom na slnku.

"Céčko" som doteraz z nevedomosti ignorovala a až teraz tomu prichádzam na chuť. A veru, nemali by sme ho obchádzať, ak sa chceme dlhšie udržať svieže s krásnou pleťou. 

Teda na našu jesennú únavu nestačí len deka, teplý čaj a zdravé ovocie, ale aj nejaké to rozmaznávanie pleti zvonku. Ideálne je si to všetko dopriať práve večer, keď deti spia a počas kúry chrániť pleť pred UV žiarením.

--------

Tento článok vyšiel s podporou Vichy. Viac informácií o kúre Vichy Liftactiv nájdete na tejto stránke.

  Od pondelka aplikujem 👌😍

  16. nov 2017

  Zdravím. Mňa by zaujímalo presne množstvo vit. C v tomto produkte a či prejde oxidáciou? Lebo ak áno, tak to si môžem kúpiť práškový vit.C, dať do vody a umyť s tým tvár a vyjde má to oveľa lacnejšie 🙂

  16. nov 2017

  To je olejova forma?

  18. nov 2017
  alohim
  autor

  @martina772 Bohužiaľ s týmto spôsobom sa to nedá, bolo by to super lacné, ale práškové C vo vode opäť skryštalizuje a do pleti zle preniká. Nie je to dobrá formulácia pre pleť. Odporúčam prečítať tento článok o formách a použití C v kozmetike: http://www.aestheholic.com/aestheblog/2016/6/9/...

  18. nov 2017
  alohim
  autor

  @nunik25 Nie, nie je to olej.

  18. nov 2017
  alohim
  autor

  @martina772 koncentrácia vitamínu C je 15%, pokožka vstrebe max.20%.

  18. nov 2017

  Aká je cena?

  23. nov 2017
  alohim
  autor

  @z_schmidt77 cca 25EUR +-

  27. nov 2017

  Ja si davam citronovu stavu priamo na plet a nato mastny krem,pekne vypne plet

  1. dec 2017