Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  alohim
  2. jún 2019    Čítané 228x

  Trendy sa menia, ale podstata ostáva

  ...365 dní, 15 náučných článkov o líčení, kopec súťaží, more fotografií líčení a produktov na mojich prepchatých pamäťovkách, a 938 nadšencov v skupinke, kde sme si radili, inšpirovali sa, obdivovali sa 🙂 (mimochodom, stále bude fungovať 😉 ).

  Takto som si zabilancovala a veru, už nadišiel ten čas, kedy mi prestane svietiť ambasádorská ikonka, táto tu. Bude to nostalgické, ale všetky konce sľubujú nové začiatky.

  Pred tým rokom, začalo to výzvou, prihláškou a následným zadaním - fotonávody na líčenia na dve príležitosti a potom veľké prekvapenie, "hurá, vybrali ma" a išlo sa do Bratislavy na školenie. Skončili sme vo firme pri barketách s produktami, ktoré by som brala všetky 😉 a cítila sa ako malé dievčatko na Vianoce. A  ocitli sme sa aj v skladoch, kde sa vaše obľúbené Essence a Catrice vychytávky nachádzajú - bola som síce po 5 hodinovom cestovaní z "ďalekého východu" a skorom vstávaní dosť zničená ale z mojej radosti to neubralo. Spoznala som Viviho, Petru, a Michala, Zuzku... bol to úžasný deň plný zážitkov :- )

  A tak začal rok s #essence_catrice - môj cieľ bol okrem nových infošiek o najnovších produktoch vás inšpirovať, a najmä maminám, ktoré nestíhajú, ukázať, že to ide a aj s lacnejšou ale tou najpredávanejšou a najobľúbenejšou trendy kozmetikou sa dá čarovať. Že môžeme mať mnoho tvárí, podľa štýlu a našej momentálnej nálady. Že vieme od sporáka šikovne odskočiť do gala - sme predsa ženy a ženy sú vynachádzavé a rafinované 😉 

  Rok prešiel a mňa čaká ešte polrok doma s mojou malou parádnicou a potom nové začiatky - ešte sa len rysujú a niekde v hmle naberajú kontúry, ale teším sa na ne. Bude to dobrodružstvo...

  Ďakujem koníku za túto skúsenosť a vám (Vivi @gradan , Petra @nugat , Dominika @dominika_c ) za pomoc a podporu ❤.  A ešte @marduch002 za to, že si v skupinke vždy vedela byť nápomocná a rýchla.
  A ďakujem najmä vám Essence a Catrice fanúšičkám, špeciálne tým, ktoré sa nebáli prispieť fotkou a tak inšpirovať iné, nebáli sa pýtať, nebáli sa skúšať nové veci. Chcem vám povedať, že ste všetky krásne 🙂 ❤❤❤

  Zakončím to mojim obľúbeným citátom: "Vo svete plnom trendov, chcem ostať klasikou".  To znamená, že sledovať trendy je fajn, ale je dobré si vedieť z nich vybrať a tak zachovať svoju jedinečnosť, svoju osobnosť.


  Budem rada ak zaspomínate so mnou v komentároch a dáte mi spätnú väzbu - čo vám moje ambasádorovanie dalo? Čo sa vám páčilo? Aké príspevky ste mali najradšej? 

  vaša Miška ( @alohim )

  Nikdy nepodceňujte svoje obočie 😉 menej je viac (v tvarovaní i úprave) teda viac je viac ♥️

  Ste rady zladené "tón v tóne" alebo to radšej rozbijete nejakou farbou?

  S #essence nude kolekciou This is Me sa dá pekne zladiť

  alohim
  29. máj 2019    Čítané 1192x

  Ako na líčenie v nude odtieňoch

  Vyzerať prirodzene a zároveň zvýrazniť iba to čo je na náš pekné, je to, čím líčenie nemôžeme nijak pokaziť. Alebo predsa áno?

  Nie je nude ako nude

  Pri výbere odtieňov je dôležité sa riadiť podtónom pleti - teda ak máme studený (ružový) podtón pleti, budú nám svedčať práve naružovelé tóny ružovobéžovej či mauve. A opačne pleti so žltým podtónom budú hnedasté, nažltlé a teplé tóny.

  Nude neznamená najbledší - riaďte sa nielen pleťou ale aj prirodzeným tónom a tmavosťou pier a kontrastom tváre. Ak máte vyšší kontrast, či ste tmavšia, príliš bledé odtiene na vás budú vyzerať čudne (napr. ako taká JLo na foto).
  Nude odtieň nemusí byť bezfarebný, je to taká lepšia farba vašich pier, a pri očných tieňoch neutrálny odtieň ktorý dokonale zahrá s vašimi vlasmi, pleťou, obočím a očami.


  Rúž zladený s nechtami

  Takýto uniformný look vyzerá veľmi elegantne - pôsobí jemne, nežne a zladene.
  Voľbu vám uľahčí nová "nude" kolekcia Essence This Is Me - stačí si vybrať ten pravý nude odtieň pre vás a k tomu nájdete aj rovnaký lak (na foto mám odtieň 11 - Amazing pre neutrálny až studený tón pleti)

  Využite jeden produkt 

  Pri nude líčení môžete smelo využívať produkty, ktoré už máte. Napr. lícenku ako očný tieň a naopak. Alebo použiť rúž na líčka či opačne. Aj rozjasňovač a bronzer majú využitie ako multilíčidlo, teda nielen na tvár ale ako očný tieň.
  V tomto líčení som dokonale využila Essence paletky Nude (neutrálna až teplejšia) Blushed (neutrálna až studenšia) - bledší trblietavý očný tieň som použila ako rozjasňovač a tieň na prejasnenie. Z paletky Blushed ružové tóny ako lícenku:

  Ako oživiť nude líčenie

  Nude  líčenie nie je len o jednom matnom odtieni - ak sú naše oči a pery v jednom tóne, môžeme sa pohrať s rozjasnením pleti, či pohyblivého viečka alebo vnútorných kútikov očí. Vždy sa dá nejak vyhrať a vyzerať zaujímavo aj napriek neutrálnym odtieňom.

  Využívate silu nude odtieňov? Našli ste už ten svoj "pravý" nude odtieň?

  Podeľte sa s nami v komentároch 😉 

  alohim
  Správa bola zmenená    24. máj 2019    

  Úsmev je najkrajší makeup❤️ 🙂 Súhlasíte?
  A prajem pohodový piatok 🍷

  (na perách mám nový This Is Me rúž z #essence limitky)

  alohim
  Správa bola zmenená    23. máj 2019    

  Ktorý štýl líčenia sa vám viac páči?
  AMERICKÝ - silnejšie kontúrovanie, definovanejšie obočie, výrazná linka a dymové oči, nude matné pery
  KÓREJSKÝ - svieža pleťovka, dôraz na svieže líca, jemnejšie a rovnejšie obočie, rozpité, šťavnaté pery
  V komentári nájdete tipy na produkty 😉

  #essence_catrice

  Nové trénerské nádeje 😂😂😂 Ramsay by sa potešil

  alohim
  Správa bola zmenená    20. máj 2019    

  Hoci to tak ešte nevyzerá, leto sa blíži 🌞🌞🌞
  Čo poviete na kombináciu bronzová + fialová?
  Look som vytvorila s #essence Nude paletkou - už len nachytať ten bronz

  alohim
  Správa bola zmenená    18. máj 2019    

  Nude kolekcia This Is Me #essence je už v dmke.
  Ktorá z vás si už niečo z nej ulovila?😉

  alohim
  Správa bola zmenená    17. máj 2019    

  Súhlasíte? Staráte sa o svoje obočie samé alebo chodíte ku kozmetičke?

  Na foto je moje obočie pred a po - bola to dlhšia cesta, chcelo to čas a trpezlivosť, starostlivosť kým to dorástlo.

  Viac nájdete v článku: https://www.modrykonik.sk/blog/alohim/article/skola-licenia-s-essence-a-catrice-3-u-ozwggk/

  #essence_catrice

  Dnešný look s #essence_catrice a strapaté vlnky po dlhej dobe

  Krásny ☀️🌻🌄 deň 😉

  Kto by si trúfol na takýto veselý odtieň? #essence

  Rýchle riešenie pre zjednotenie pleti je tónovací krém a báza v jednom - používate alebo radšej viac krycí makeup?

  #essence_catrice

  Vyskúšali ste už tieto príjemné #essence tekuté rozjasňovače? ✨ podrobnú recenziu nájdete v skupine

  Moje obľúbené #essence Velvett Matte rúže. Ktorý odtieň sa vám páči viac? 🌸04 Hungry Pink alebo ❣️06 Unredsistible?

  Súhlasíte? 🙂 v ktorej farbe vyzeráte najlepšie?

  Lesk alebo tekutý matný rúž? Čo máte radšej?

  Každý komentár odmením 💙 #srdiecka #catrice

  alohim
  Správa bola zmenená    29. apr 2019    

  Konečne čas na lakovanie...po mesiaci, ehm 🙈aj to narýchlo s týmito rychloschnúcimi vychytávkami😂 #essence
  Vy ste na tom ako s lakovaním?

  Vždy sa pridá, keď chcem niečo nafotiť😉😅
  Tentoraz to malo byť líčenie s #essence Blushed paletkou

  alohim
  25. apr 2019    Čítané 833x

  Ako na krásne riasy a výber ideálnej maskary

  Dlhé, husté a tmavé riasy sú pre každú ženu ako sen. Ale povedzme si, nie každá máme takýto dar a niekedy si povzdychneme, že takto sú "neprávom" obdarení skôr mužskí členovia našich rodín 😉 . Aj u mňa je to tak a ešte hoci som bruneta, moje riasy sú svetlé a krátke chuderky.

  Kozmetická výpomoc je vtedy nevyhnutná a tak siahame po maskare, ktorá patrí k najpredávanejším kozmetickým artiklom. U mňa je v kozmetickej taštičke hneď po korektore produktom číslo dva. Nájsť správnu maskaru je niekedy o dlhom hľadaní a skúšaní. Ale týchto pár bodov vám pomôže lepšie sa zorientovať v ponuke a vybrať si tú svoju "naj".
  Budem sa venovať maskarám od Essence a Catrice, lebo ich mám odskúšané roky a platí u nich "za málo peňazí,veľa muziky".

  Výsledný efekt na riasach je to, čo si na maskare musíme všímať a pozorne čítať obaly. Potrebujeme riasy predĺžiť? Maskary s označením "lenghtening, lenght" budú tie pravé. Ak chceme objem, siahajme po označení "volume". Vytočenie nájdeme u maskár s označením "curl" a prevažne majú zahnutú kefku.
  A čo ak potrebujeme všetko? (i ja sa do tejto skupiny hlásim) Väčšinou sú vhodné maskary označené "drama, false lash effect a pod.". Ale je to veľmi individuálne, treba to na sebe oskúšať.

  Typ štetín je taktiež dôležitý. Kým tie pevné, silikónové riasy viac prečešú a oddelia, tak tie klasické vedia na riasy viac obaliť. Ale niekedy niekomu môže sedieť viac opak. U mňa viac fungujú silikóny 😉

  Tvar a veľkosť kefky ovplyvňuje ako sa nám bude s maskarou manipulovať. Platí pravidlo, čím menšie a vpadnutejšie oči, tým je lepšia menšia a šikovnejšia kefka (majú ju napr. maskary Catrice The Little Black One Volume a Glam&Doll Boost Lash Growth na obrázku, ktoré rada používam práve pri menších očiach, spodných riasach a fungujú aj na mne). 

  Vodeodolnosť je vlastnosť, ktorú vyhľadávame v lete, alebo ak sme športovo založené a aktívne. V ponuke je toho veľa a závisí už len od typu kefky.  Mnohé sa týmto maskarám vyhýbame lebo sa ťažšie odličujú, ale nie je to pravda, stačí mastnejší odličovač a maskara je fuč.
  V poslednom období som si veľmi obľúbila Essence You Better Work! Volume&Curl (na obr.).

  Odtieň je tiež kategóriou, ktorá zužuje náš výber, okrem klasickej čiernej máme v ponuke aj ultračierne maskary, ktoré sú vhodnejšie na večerné líčenie alebo pre tmavovlásky. Blondínky a jemnejšie líčenia krásne zjemní hnedá. Fialová zasa zvýrazní zelené a orieškové oči a modrá nám dáva nádych retra či evokuje leto.

  Starostlivosť o riasy je najdôležitejší krok, aby naše riasy, hoci sú kratšie, či menej husté, nevyzerali zničene. Určite si pri odličovaní ani len tak "z nudy pri telke" oči nešúchajme a nezlupujme maskaru. Tampónik s odličovačom držme na oku dlhšie a jemne maskaru odstráňme stieravými pohybmi. Na noc si oči ošetrime ricínovým, arganovým alebo iným výživným olejčekom či sérom. (na obrázku je podkladová maskara, ktorá riasy vyživí a urobí ich objemnejšími).

  Líčenie rias má viacero krokov, niektoré môžeme vynechať ale urobí vám pekné, vytočené a objemnejšie riasy.

  2. Riasy si vytočíme klieštikmi alebo elektrickou kulmou. (ideálne pre rovné riasy)

  3. Nanesieme podkladovú maskaru. (vhodné pre málo objemné riasy)

  4. Nanesieme maskaru na horné riasy (prečesávaním, alebo cik-cak pohybom pre väčší objem) - ideálne aspoň dve vrstvy

  5. Ak sa nám mihalnice zlepia, prečešeme ich.

  6. Riasy pritlačíme prstom a trochu podržíme - tento trik ich nám nechá viac vytočené

  7. Nanesieme maskaru na spodné riasy, ideálne k ich korienkom.

  8. A hotovo, naše riasy sú krajšie a výraznejšie (viem že na tých mojich to nie je nič moc a som adpet na umelé :D ale v porovnaní s prvou fotkou je vidieť rozdiel).

  Ako sa o svoje riasy staráte vy? Aký typ maskary vám najviac vyhovuje?

  Ktoré maskary od Essence a Catrice ste si obľúbili? Podeľte sa v komentároch 🙂

  Krásny deň 🙂 ☀ 

  Miška

  alohim
  Správa bola zmenená    22. apr 2019    

  Síce trošku oneskorene, no teraz nie som veľmi online. Prajem vám všetkým najmä radostné sviatky, lebo sú o radosti a Živote 🌱🌄

  Aj mimo domova mám #essence so sebou v makeup taštičke - vodeodolná maskara sa dnes aj zíde 💦
  Kto to dnes schytal?

  alohim
  Správa bola zmenená    16. apr 2019    

  Máte rady takéto "skladacie" paletky?
  Myslím si, že je to veľmi praktické, spratné a tvorivé si vyskladať vlastnú napr. aj takúto jarnú veselú paletku 🌸🌸🌸 - teraz ich nájdete v #essence výpredaji

  Vyskúšali ste už podkladovú maskaru?
  #essence

  Dnešný môj prerod z teplákov...alias idem si vyraziť 😉 🍷🎂🎳

  #essence_catrice

  alohim
  Správa bola zmenená    5. apr 2019    

  Piatok a dymové líčenie 💨 🍷 si myslím, že idú dokopy - občas ho prevetráte či ani nie?

  #essence_catrice

  alohim
  Správa bola zmenená    3. apr 2019    

  Mala som možnosť otestovať novú #essence vodeodolnú maskaru - ako testovanie dopadlo sa dozviete v skupine 😉 https://www.modrykonik.sk/group/10575/
  A čo vy? Používate vodeodolné 💦 alebo radšej klasické maskary?

  alohim
  Správa bola zmenená    1. apr 2019    

  Ktorá "potu a športu odolná" vychytávka vás najviac zaujala? Maskara, tónovací krém alebo fixátor?
  #essence

  „Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“
  — Audrey Hepburn

  alohim
  27. mar 2019    Čítané 911x

  Ako na modré a šedé tiene

  Nude odtiene očných tieňov používame rady a sú našimi obľúbenými. Ale modré tiene v nás evokujú retro a myslíme si, že "vyšli z módy". Tieto predsudky v nás vyvolali možno mamine fotky, kde sa vedľa modrých tieňov snúbila trvalá s krikľavým ružovým rúžom, alebo naša postaršia suseda, ktorá neprispôsobila líčenie z jej mladosti k svojej aktuálnej vizáži.
  Zaujíma vás ako nosiť tieto odtiene? Pripravila som si pre vás zopár tipov a inšpirácii...

  Priznám sa, že ani ja nie som fanúšikom modrej a šedej. Tieto odtiene sú ale nadčasové - len treba vedieť ako ich nosiť.
  Essence ma príjemne prekvapila touto paletkou Hello New York, kde sú nakombinované s vkusom a eleganciou. Obsahuje dva matné, dva saténové, 5 metalických / holografických odtieňov. Od bielej s modrým odleskom na prejasnenie, cez krémový odtieň s broskyňovými a zlatistými odleskami, cez šedé a modré tóny po tmavý slivkový odtieň. S tieňmi sa pracuje dobre, najlepšie hodnotím metalické, matné šedé a slivkový sú suchšie a prášia, no dá sa to vyriešiť oklepaním štetca. Na drogériobé pomery je paletka slušná, či už výberom odtieňov, peknými originálnymi odtieňmi ale aj krásnym dizajnom.

  Komu modrá a šedá najviac pristane?

  Studené typy (najmä letné a chladý zimný) s ružovkastým tónom pokožky v týchto odtieňoch vyzerajú najlepšie. Môžu ich kombinovať aj s jemnou ružovou, či fialkovou.

  Ak patríte k teplým typom, alebo máte hnedé oči, buďte opatrné a kombinujte ich s pre vás vhodnejšími odtieňmi.

  Modrá + nude + výrazná linka

  Ak máte z modrej strach, najväčšia istota je ju naniesť na pohyblivé viečko a zvyšok líčenia ponechať v neutrálnych farbách. Skombinujte ho s leskom/rúžom v decentných nude farbách. Ak ste teplejší typ, vyvážte ho teplejším rúžom. Mne sa veľmi osvedčil hnedý - modrú trošku utlmí a ladí mi s očami (napr. Essence Mad About Matte 01 Dusty Romance). Takéto líčenie doplním linkou, ktorá oko orámuje a nevhodný odtieň oddiali od dúhovky. Toto funguje aj pri iných farbách, ktoré vám menej pristanú.

  Modrá na malej ploche

  Ak patríte k teplým typom, alebo vám veľa studených odtieňov nesvedčí, použité modrú na malú plochu - napr. vnútorný kútik oka, alebo linku. Zvyšok líčenia ponechajte neutrálny. V tomto líčení som trocha zaexperimentovala. Zmiešala som na oku slivkové a šedé tóny z paletky, dodala metalickú modrofialovú linku a do vnútorny kútik rozžiarila bledomodrou. K tomuto líčeniu som doladila bordový rúž Essence Mad About Matte 09 Magnetic Gloom. A výsledkom je elegantné večerné líčenie, ktoré nepôsobí nevkusne ani prekombinovane.

  Čo vy a modré a šedé odtiene? Nosíte ich? Ak áno, ako ich kombinujete?
  Podeľte sa o vaše tipy a otázky v komentároch 🙂 

  Miška

  Ďakujem za rady - tak prvý look s #essence Hello New York paletkou je jemný.
  Modro-strieborný s matným tmavošedým odtieňom v ohybe + výrazná čierna linka a nude hnedý rúž Mad About Matte 01.
  Zajtra vyskúšam taký look, ktorý najviac v predošlom príspevku olajkujete 😉