Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
alohim AMBASÁDORKA
Včera o 20:49 Čítané 2442x

Dobre poznáme tie hektické rána, kedy na seba máme minimum času. Často volíme kompromis medzi menšou upravenosťou alebo jednoducho nasadíme slnečné okuliare a ide sa :wink: 
Možností je viac, makeup nie je nutnosťou, a teraz hovorím iba svoju skúsenosť, nemusí so mnou súhlasiť každý. Akonáhle sa trocha upravím, deň je krajší a veselší, na svet sa viac usmievam. Máte to tak aj vy? :slight_smile:

Denné líčenie sa od večerného líši intenzitou, decentnosťou a tým, že má dobre vyzerať na prirodzenom svetle - bez efektu masky, nánosov ťažkých vrstiev. Prirodzene, ľahko a jemne. A to nám nahráva aj pri nedostatku času - nebojme sa pri líčení použiť prsty a všetko si čo najviac zjednodušiť a uľahčiť.

Pozrite si toto rýchle video a pod ním nájdete v článku pár skvelých tipov...

1. Pleť je 90% úspechu
Môžeme pokojne vynechať iné kroky, ale na čo nesmieme zabudnúť je naša pleť - a starostlivosť o ňu. Vyčistiť, hydratovať a ochrániť pred slnkom je základ.

Ale keďže článok je o líčení, je potrebné aj jej zjednotenie (viac o úprave pleti nájdete tu) - dobre poznáme ten pocit, ak zakryjeme pár nedokonalostí. Hneď sa cítime oveľa lepšie a sebavedomejšie. Neznamená to ale hneď použiť silne krycí makeup. Ak je naša pleť v lepšom stave, postačí ľahký tónovací krém, napríklad tento Catrice 1Minute Face Perfector a potom už len korektorom doťuknúť miesta, ktoré potrebujeme viac zakryť  a všetko zafixovať transparentným púdrom, prípadne i fixátorom. Výsledkom je zjednotená, prirodzená pleť, ktorá nepôsobí ako maska (viď. foto nižšie - podrobnú recenziu nájdete v skupine).

2. Obočie - dokonalý rám tváre
Obočie je ďalšia vec, na ktorú pri rýchlom líčení nesmieme zabudnúť (viac o jeho úprave nájdete v staršom článku). Tuto by možno stačilo skončiť a vyzeráme naturálne a predsa upravene. Ďalšie kroky sú už voliteľné - môžeme ich vykonať všetky alebo si zvoliť len to, na čo sa chceme zamerať. 

3. Jednoduché líčenie očí
Ak si rady zvýrazníme oči a nie je čas, záchranou je maskara - osobne volím túto možnosť, pretože nevlastním pekné riasy, ale niečo svetlé, bledé, krátke - pozrite sa aký efekt to urobí:


Ak máme troška čas na tiene, postačí matný nude tieň do ohybu oka ak máme ešte via času, na viečko môžeme prstom vklepkať krémový alebo tyčinkový tieň - napr.  tento šikovný a praktický Eyeshadow Stix, ktorý som použila vo videu.  Ak sa ponáhľam, linku jednoznačne vynechávam prípadne si ju urobím rozmazanú s tmavším tieňom (napr. ako vo videu).

4. Líčka - Bronzer - Rozjasňovač
Táto trojica nám úplne perfektne postačí a vieme ňou nahradiť aj očné tiene. To ako vymodelovať tvár nájdete v staršom článku o kontúrovaní. Ak sa veľmi ponáhľam, tak použijem len lícenku či bronzer, dokonca často aj na oči. Rozjasňovač vie tvár aj vnútorné kútiky očí v sekunde pekne prežiariť.

5. Rúž
Nepoužívate nič na pery? Sama som bola týmto typom, bála som sa pútať pozornosť líčením pier. Ale dnes už poznám silu rúžu/lesku. Je ako šperk tváre a vie pekne doplniť aj outfit. Dodáva mladistvosť, sviežosť, prekryje nedokonalosti pier a tak zjednotí vizáž. Ak nestíham líčenie očí, volím pekný, často aj výraznejší rúž. Veľmi som si obľúbila tieto gélové Power Plumping Gel Lipstick, ktoré sú na perách príjemné, ľahké, majú krásne farby a opticky pery zväčšujú.

Teda ak si to zhrnieme, pri rýchlom dennom líčení nepotrebujeme veľa produktov. Stačí sa vyhrať s tým, čo máme a podľa množstva času sa rozhodnúť, čo vynecháme a čo použijeme. Výsledkom má byť  "naše lepšie ja", prirodzene podčiarknuté.

Aké sú vaše tipy a vychytávky pri rýchlom dennom líčení?
Podeľte sa o ne komentároch.

Prajem vám krásny, slnečný, i keď trošku chladný prvý jarný deň :tulip::tulip::tulip:

Miška

#catrice

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
21. mar 2019
Konečne v drogérii paletka, kde sú pekné šedé a šedomodré tiene :heart_eyes: a nevyzerá to ako 80s retro ale nadčasovo.
Páči sa vám? Čo vy a takéto odtiene na očiach?

#essence
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 15. mar 2019
Anketa za :blue_heart: #srdiecka - líčite sa popri športovaní/cvičení? :person_bouncing_ball:️‍:female_sign::person_running::female_sign::person_lifting_weights:️‍:female_sign::person_biking::female_sign:️ A ak áno, tak ako?

#essence
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
14. mar 2019
Tak uhádnete, ktorá polovica tváre je nenalíčená? (teraz mám našťastie pleť v pohode).

Skúšam nový tónovací krém od #essence, ktorý zmatní a zjednotí tón pleti - podrobnú recenziu nájdete v skupine :wink:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
13. mar 2019
Ktoré z #essence aktuálnych noviniek skúšate a ktoré vás lákajú?
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
12. mar 2019
Práca na sebe na celý život...
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
11. mar 2019
Vyskúšali ste už tieto nové #essence lesky? Ktorý odtieň by bol ten váš?
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
9. mar 2019
Opäť prišla za mnou @mirka907 - tentoraz sa chystala na Športovú osobnosť Košíc ;)

Mirka má suchšiu pleť a tak som použila púder #catrice Glow Illusion, ktorý posledné obdobie rada požívam aj na seba. Konečne príjemný rozjasňujúci púder aj pre nás sušienky :wink:.
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
8. mar 2019
Krásny deň žien :rose:dnes takto, nech to tu nemáme len "nastajlované".
Sme všetky jedinečné krásne a prajem vám nech sme spokojné so sebou a milované.:hearts:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
6. mar 2019
Používate rozjasňovače? Ktorý je váš obľúbený? (na foto je moja práca, decentné elegantné líčenie)
#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
4. mar 2019
Jar nám klope na dvere - čo tak si doplniť do svojich kozmetických taštičiek skvelé "fresh" #essence vychytávky? Zasúťaž si o ne...
1. Lajkni príspevok
2. Napíš, prípadne odfoť tvoj obľúbený Essence produkt, bez ktorého si nevieš predstaviť jar ;)

V piatok večer náhodným losovaním vyžrebujem troch výhercov :cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
1. mar 2019
Aké odtiene lakov si radšej vyberáte? Žiarivé alebo tlmené?
#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
27. feb 2019
Dnes účes na "Victoriu" len jej pohľad treba natrénovať :joy:ale to radšej nie
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 26. feb 2019
Vyhraj tento skvelý a praktický balíček pre perfektnú pleťovku od #catrice.
Podmienky sú dve - lajknúť príspevok a napísať, prípadne odfotiť do komentára, čo od Catrice rada používaš alebo chceš vyskúšať pre krásny podklad :slight_smile:

V nedeľu večer vyžrebujem troch výhercov náhodným losovaním :four_leaf_clover: Veľa šťastia!
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
25. feb 2019
Kvôli ekzému (našťastie liečba zabrala a ustupuje) sa teraz veľmi nelíčim. Upravím si obočie a dám maskaru a rúž. Veľmi si ma získal tento gélový nude od #catrice v odtieni 040
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
23. feb 2019
Ktoré odtiene by ste si vybrali? :slight_smile: :nail_care:
novinka od #essence Shine, last & go
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 22. feb 2019
Čím som staršia, tým je pre mňa v líčení podstatnejšia pleť. Dôležitá je prv starostlivosť, až potom líčenie. Vyčistiť, hydratovať, až potom zjednotiť makeupom.

Tipy ako dosiahnuť dokonalú pleťovku nájdete v mojom staršom článku:
https://www.modrykonik.sk/blog/alohim/article/s... #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
19. feb 2019
Dnes na zelenú nôtu s #catrice novým odtieňom ceruzky - čo vy a zelená v líčení?:green_heart::seedling::shamrock:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
18. feb 2019
Tomu, kto vymyslel korektor, by som dala nobelovku:sunglasses::wink:
Ktorý typ máte najradšej? :relaxed:#catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
15. feb 2019
Tento nový #catrice rúž...ten odtieň :heart_eyes:
Už ste ho vyskúšali?
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
14. feb 2019 Čítané 1785x

Či sviatok sv. Valentína bojkotujete alebo naopak, priam sa vytešujete v rôznych roztomilostiach a gýčových vyznaniach, je to stále len o nás a našom spôsobe ako to uchopíme. Aj pri valentínskom líčení nám napadne automaticky sexy červený rúž, ale vôbec to tak nemusí byť. Lebo je to opäť o nás a o tom, v čom sa cítime dobre a ako sa páčime sebe (a aj našej polovičke). Ale v prvom rade sebe, lebo sebaláska je dôležitá :heart:️ bez nej iných milovať nevieme, čo si budeme hovoriť :slight_smile:

Aj single ľudia by si mali urobiť svojho Valentína a spraviť si pekný čas, či už sami so sebou alebo niekým blízkym. Veď sa ľúbime :wink: 

Dnes som si pre vás pripravila jednoduchú inšpiráciu, v ktorej sa dobre cítim a ktorá možno nenadchne (žiadne vystreľujúce Amorove šípy z očnej linky ani srdiečkové glitre nečakajte) ale ani neurazí, ba priam, myslím si, že bude lichotiť každému.
Značka Catrice prišla teraz vo februári so zaujímavým vychytávkami, tak som si povedala, že vám ich v tomto líčení ukážem.

Rozžiarená pleť je nutnosťou. Keď sa máme rady a sme spokojné, či sme zamilované, žiarime. S bázou HD Active Performance s SPF30 našu pleť pripraví na nanášanie podkladu a ochráni, navyše je odolná potu a tak celý večer budeme vyzerať upravene.

Nový púder Glow Illusion je skvelý v tom, že myslí aj nás, ženy s normálnou až suchšou pleťou,či zrelšou pleťou ktorú zafixuje bez pocitu sušenia a pnutia a rozjasňujúcimi čiastočkami ju prežiari. Mňa si veľmi získal.

Po namáhavej noci či ťažkom dni netreba zabudnúť na korektor, Nobelovku tomu kto ho vymyslel. Vyzmizíkovať známky únavy, aby sme vyzerali lepšie dokáže aj nový tekutý One Drop Coverage, ktorý je ľahký a má vysoké krytie. Ak nás trápi suchšie očné okolie, či drobné vrásky, pomôže nám primer pod oči Liquid Camouflage, ktorý očné okolie vyhladí a pripraví na nanášanie korektora.

Oči sú bránou do srdca - v tomto líčení dominuje jemné, jednoduché líčenie očí, použila som Catrice mono tiene Art Coleurs, na pohyblivé viečko ružový 170 PINKtastic, do ohybu matný hnedý 040 Wild Ginger a do vnútorného kútika rozjasňujúci 030 Metallic Lights.

Líčeniu dominuje výrazná čierna linka - nová vodeodolná It´s Easy TatooLiner má ostrý hrot, s ktorou ľahko vytvoríte precíznu linku a navyše sa nerozmazáva. 

Pery nemusia byť len výrazné a červené - ak sa cítite lepšie v jemných odtieňoch, vyberte si napríklad nové matné rúže Generation Matt Comfortable, ktoré sú veľmi príjemné a nesušia. Mne sa páčil odtieň 080 Pillow Fight, jemný nude s ružovým podtónom.

A aký outfit? Tohto Valentína sa chystáme na večeru do jednej ľudovej reštaurácie, takže pravdepodobne zvolím tieto mikinové šaty s výšivkou a handmade náušnice s folklórnym motívom. 

Ako strávite Valentína vy? A aké líčenie máte rady? Zaujala vás niektorá z #catrice noviniek?

Prajem vám príjemný deň strávený so sebou a svojimi blízkymi :two_hearts:

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 11. feb 2019
Jemné nude odtiene alebo teplé odvážnejšie? Odpoveď odmením srdiečkom:blue_heart:
(tieto krásne paletky ukoristíte v dmke vo výpredaji)

#essence #essence_catrice #srdiecka
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 7. feb 2019
Na dnes #essence_catrice inšpirácia v mojej obľúbenej fialovej :purple_heart: lak + rúž
Páči sa vám? Chcete vidieť túto kombináciu aj na mne?
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
6. feb 2019
Používate radšej lacnejšie alebo drahšie maskary?

Mne sa osvedčili lacnejšie, celú radu #catrice Glam&Doll používam rada už dlhú dobu - recenziu na túto novinku nájdete v skupine
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
5. feb 2019
Ekzém môj nepriateľ 🤨 o polhodinku mi treba skočiť s malým na zubné, tak sa musím trošku zjednotiť týmto novým korektorom #catrice hoci inak svoju pleť teraz nechávam radšej dýchať. Kryje fakt skvele a je ľahký:ok_hand:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
4. feb 2019
Ktorý odtieň by ste si vybrali? :wink:
Tieto nové #catrice rúže sú ideálne na zimu, ľahké hydratačné zloženie, krásne farby :heart:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
1. feb 2019
Aké sú vaše obľúbené vecičky v kozmetickej taštičke? :heart:
Takúto roztomilú od #essence môžete získať v dm drogérii ako darček pri nákupe Essence produktov nad 8,99EUR.
Platí od dnes do konca februára alebo rozdania zásob:wink:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 30. jan 2019
Testujem niečo pre milovníčky prirodzenej pleti :wink:
Keďže ma stále trápi tá "potvora ekzémová" a snažím sa dať okoliu očí v líčení pauzu :zipper_mouth:, otestovala som vám aspoň jednu zaujímavú novinku #catrice na pleti - je to niečo ako báza, póry to zjemní, vyhladí a trošku jej dodá zjednotenie. Ale nie je to silné ako makeup.

Celú recenziu nájdete v skupine (klik na logo pod mojou foto) :heart:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
28. jan 2019
Keď sa človek ponáhľa... táto manikúra bola ozaj rýchla a rýchlo vyschla :see_no_evil:nie je dokonalá ale tá farba:ok_hand::ok_hand:
:ok_hand: #essence shine, last&go! 28 razzle dazzle

Kedy si zvyknete lakovať nechty? Cez deň alebo večer v pokoji?:sunglasses::slight_smile:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
25. jan 2019
Inšpirácia na farebné líčenie s #essence v "odtieňoch zimy" s aktuálnou limitkou. :snowflake:
Čo poviete na takéto odtiene?
Zobraz celú správu
Strana
z 5
Predošlá Strana
z 5
Ďalšia