Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
alohim AMBASÁDORKA
13. nov 2018
Líčenie iba prstami + riasenka :slight_smile:
Čo rady používate - prsty, štetec alebo hubku?
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 12. nov 2018
Ktorý odtieň radšej nosíte? Bordovú:wine_glass: alebo ružovú :cherry_blossom:?
Tieto krásne rúže ešte nájdete v aktuálnej #catrice limitke Malaika Raiss, ktorá sa postupne vypredáva.

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
9. nov 2018 Čítané 172x

Čoskoro nastane magický čas čakania na najkrajšie sviatky v roku. :sparkles::christmas_tree: Trošku nám atmosféru kazia priskoré a otravné vianočné reklamy, ale ignorujme ich a urobme si to po svojom. :slight_smile:
Začnime pekne od jednotky v pokoji a pohode so svojimi blízkymi. Byť radostný a tešiť sa počas čakania na Vianoce sa môžeme učiť od tých najmenších - a vie nám pri tom pomôcť aj adventný kalendár. A veru, nemusí byť čokoládový, z ktorého naberieme nejaké to kilečko :wink:

Tri z vás môžu dokonca jeden takýto ženský make-up adventný kalendár od Essence vyhrať. 
Stačí nafotiť a popísať, akými produktami a ako si spríjemnite advent s Essence. Tie ktoré sa rady líčite, môžete pridať váš obľúbený glam look v ktorom bude použitý(é) produkt(y) od Essence. (Tip: trendy sú kovové, studené tóny, prismatické efekty a odlesky)

Pravidlá:

- staňte sa členom skupiny Essence & Catrice - vždy krásna a trendy

- do skupiny pridajte príspevok s vlastnou fotografiou a popisom

- súťaž označte #sutaz_adventessence

- výherkyne budú 3 - dve náhodným losovaním a jednu najkreatívnejšiu vyberie moderátorka skupiny

Súťaž potrvá do 25.11. 2018 do polnoci. Kto vyhral, sa dozviete na ďalší deň v skupine.

Prajem vám krásne posledné jesenné chvíle a teším sa, ako budeme spolu s výherkyňami kalendár v skupine spolu otvárať :slight_smile: 

Miška

#essence_catrice #essence #sutaz_adventessence

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
7. nov 2018 Čítané 153x

Vedieť sa samy nalíčiť na všetky príležitosti a pekne upraviť, aby sme boli ako zo "žurnálu".  To je ako sen. Niekomu to ide ako po masle, iný potrebuje pomoc. Niekto sa rád hýčka, iný spolieha výhradne na seba. Ale i tak si myslím, že na špeciálne príležitosti je najlepšie sa zveriť do rúk odborníka. 
Ale na bežný deň či nejaké rodinné udalosti a večerné povyrazenie si, je skvelé poznať zopár trikov a mať nejakú tú "výbavu" ako vizážistky. Také vlastné domáce beauty štúdio...


Tri paletky na všetko - na oči, tvár i pery. Mať toto všetko a je to vyriešené. Essence takéto palety predáva v Kauflandoch v edícii Create&Transform a ja sa im pozriem pod "kapotu" - teda či obstoja a dajú sa dobre využiť. Lebo myšlienka a koncept je fajn. A ešte či sa dá s nimi tvoriť a pretvárať si ukážeme v líčení :wink:

Paleta na oči a obočie "My wonder eye palette"

Táto paleta obsahuje 17 očných tieňov v rôznych finišoch, 2 tiene na obočie a 3 efektové tiene určené na zmenu efektu líčenia, niečo ako "topcoat", ktorý sa navrství na iný tieň. Okrem toho je v nej aplikátor a štetec. Obal paliet je taká klasika - lacný čierny lesklý plast. Paleta je však ľahká a tenká, chýba v nej ale zrkadielko, čo mi nejak nevadí. Pri cene 9,49EUR je to však ospravedlniteľné. 
Čo ma na tejto palete zaujalo sú odtiene, prevažne studené až neutrálne. Pri aktuálnom boome teplého líčenia je nájsť decentnú studenú paletu ťažšie, teda výber odtieňov oceňujem. V prvom "riadku" paletky nájdete klasické nude odtiene, v druhom romantické ružovkasté a broskyňové. A v treťom farebné pastelové i tmavšie tiene na dymové líčenie. 

Kvalita tieňov je rôzna, niektoré sú suchšie, kriedovejšie a menej pigmentované (najmä tie bledé), iné sú fajn a pracuje sa s nimi dobre (metalické a tmavšie). Niektoré tiene dosť prášia, ale dá sa to vyriešiť oklepaním štetca. Mne sa kvalitou najviac pozdáva prvý riadok (okrem toho bledého, ten je suchý a slabý), s ním som si vytvorila pekné denné looky dohneda a potom sú fajn tie tmavšie tiene na dymové líčenie. Hoci ten čierny je je skôr antracitový, nie čiernočierny, stmavuje sa s nim dobre a neopadáva. Na bledšie tiene je potrebná báza, pri bledých perleťových navlhčiť štetec. Vrstvia sa tiež fajn, nerobia fľaky.Výdrž je dobrá s podkladovou bázou. Bez bázy mi dobre držali len tie tmavšie tiene. 

S tieňmi na obočie sa pracovalo dobre, nefľakatia, mne viac vyhovoval tmavý, bledší som používala ako prechodový tieň do ohybu. A efektové tiene sa mi viac páčili na prejasnenie kútikov. Ako topcoat sa mi nepozdávali, tým že sú bledšie, prebili ten spodný tieň, či sa s ním zliali. Ale na to prejasnenie či ako rozjasňovač ukázali fakt pekne - prvý má ružovkasté, druhý zlatisté a tretí modrasté prizmatické odlesky.

Ako celok hodnotím paletu priemerne, náročnejšie užívateľky nenadchne ale ani neurazí. Podľa mňa je ideálna na jemnejšie líčenie do práce, či neutrálne dymové líčenie, taktiež pre spratnosť a ľahkosť na cesty (nalíčite si oči, obočie a máte v tom aj rozjasňovače). Prípadne pre tie, ktoré začínate s líčením a nepotrebujete extra výrazné odtiene na experimenty či večerné líčenie.

Paleta na tvár "My wonder face palette"

S touto paletou si kompletne nalíčite tvár a dá sa povedať, že aj oči. Mňa zaujala najviac, lebo mám rada všetko multifunkčné. Často pri líčení využívam jednu vec na viac spôsobov. S touto paletou som v pohode zvládla nalíčiť nielen tvár, ale aj obočie aj oči. 
V prvom riadku sa nachádzajú 3 kontúrovacie púdre, jeden zosvetľujúci a dva tmavé, ktoré nie sú do oranžova a na pleti pôsobia prirodzene, pri tieňovaní nefľakatia. Ďalej je v palete 6 líceniek, 5 matných a jedna trblietavá. Lícenky sú trocha silnejšie pigmentované, najmä tie pestrejšie. Výdrž majú dobrú, ale treba s nimi opatrne a nanášať v menšom množstve, štetec oklepať. Mne sa najviac páči tá spodná, nádherný hnedoružový neutrálny odtieň. V spodnej časti palety sú 3 rozjasňovače - jeden je krémový ale ten je niečo ako priesvitný balzam. Mne nevyhovuje, je mastný, no na suchšiu pleť na "dewy look" možno bude fungovať. Zvyšné dva sú také skôr neutrálne ružovkasté rozjasňovače, nepôsobia okázalo, ale skôr robia prirodzený odlesk na pleti. 
A vpravo sa opäť nachádzajú 3 efektové odtiene - tie som používala tiež ako rozjasňovače, od tých ružovkastých sú výraznejšie. 

Túto paletu hodnotím dobre, avšak vadí mi na nej, že priemer tieňov je malý a ťažko sa mi manipulovalo s väčším štetcom na bronzer či líčka. Nevedela som produkt precízne nabrať, bez dotyku s inými odtieňmi, pri bronzeri to až tak nevadilo, zmiešala som ich ale pri líčkach sa mi vždy miešať odtiene nechcelo. Funkcii priloženého štetca nechápem, je úplne zbytočný a na kontúrovanie miniatúrny a nevhodný.
Napriek menší mínusom sa s paletkou dá pekne nalíčiť a je ozaj multifunkčná, máte na výber rôzne lícenky a rozjasňovače i príjemné základné kontúrovacie púdre.

Paleta na pery "My wonder lip palette"

Tak toto je ozaj paletka na hranie - teda realizáciu pre umelecké duše a rúžomaniačky. Nie je to nevyhnutná súčasť výbavy na líčenie, ale tie, ktoré rady meníte rúže a experimentujete s perami si v nej nájdete to svoje.


Obsahuje štetec, špachtličku na miešanie, výživný balzam, 3 efektové "topcoat" lesky s prismatickým efektom a 17 odtieňov rúžov a leskov od nude odtieňov, cez ružové, červené, hnedé, fialkové a zlatisté. S čiernym rúžom stmavíte akýkoľvek odtieň na tmavší, základné odtiene (modrá, purpurová a žltá) viete miešať aj s inými - tak ako na hodinách výtvarnej výchovy a dosiahnete jedinečný odtieň. A ak sa vám nechce miešať, aj samostatne sú rúže veľmi pekné. Rúže sú krémové, komfortné, nude držia slabšie, výrazné odtiene sa do pier vpijú a vydržia lepšie. Lesky sú také jemnejšie, ale majú pekné odlesky.
S touto paletkou sa doteraz dobre bavím, je vhodná ako darček, aj pre mladé slečny a dá sa využiť aj pri líčení na karnevaly či párty. 


A tu je finálne líčenie všetkými tromi paletkami:  obočie je nalíčené tmavším odtieňom, na viečka som použila bledofialový odtieň spolu so zemitými z prvého riadku. Do prechodu som použila bledší tieň na obočie a na stmavenie vonkajšieho kútika tmavohnedý odtieň na obočie a ešte najtmavší antracitový. Vonkajší kútik som prejasnila prvý efektovým tieňom s ružovkastými odleskami. Tvár som vykontúrovala oboma bronzermi a prvým bledším ružovkastým rozjasňovačom. Na líčka som použila spodnú hnedoružovú lícenku - všakže je krásna? :slight_smile: A nesmiem zabudnúť na pery - tam kraľuje samostatne fialkový odtieň (tretí zľava v predposlednom riadku).

Ktorá z paliet viac najviac zaujala - tá na oči, tvár alebo pery?

Máte rady paletky s viacerými odtieňmi alebo tie menšie?

Krásny jesenný večer prajem :fallen_leaf: :tea:

Miška

#essence #essence_catrice

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 2. nov 2018
Krémové líčidlá - používate ich?
Preferovala som púdrové, no prichádzam im na chuť:wink: Výhodou je najmä rýchla aplikácia aj bez štetcov (hoci ani ten na fotke nie je na zahodenie a je presne na takéto textúry ako stvorený).
Vaše postrehy odmením :blue_heart:

#catrice #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
1. nov 2018 Čítané 831x

Naše preferencie v líčení pier sú rôzne. Kým iné ženy vyhľadávajú lesklé a šťavnaté pery,  niekto skôr ten zamat :slight_smile: A práve matný finiš sa už drží v trendoch niekoľko sezón. Matné pery totiž pôsobia nenápadne, elegantne, nevtieravo, čisto a upravene.


Najväčším kozmetickým ťahákom sú práve tekuté matné rúže - ich výhodou je, že pri ich aplikácii nepotrebujete kontúrku a nerozpíjajú sa. A ak sú kvalitné, vydržia vám na perách veľmi dlho a odpadáva vám otravné kontrolovanie sa v zrkadielku, či je rúž vcelku a nemáte ho rozpitý ako klaun. Čo je perfektné práve na nejaké udalosti, keď potrebujete dlhšiu výdrž, alebo nechcete na partnerovi či dieťati zanechávať  otravné "stopy" :slight_smile:

Je dobré si ale uvedomiť rozdiel medzi ním a matným "lipcreamom", čo je vlastne tekutý krémový rúž, ktorý nezaschne a bohužiaľ sa aj odtláča. Tekutý matný rúž však zasychá do matna a neodtláča sa (teda aspoň by sa nemal). Nevýhodou je, že môže pery sušiť a zvýrazňovať vrásočky, ale tie lepšie rúže to nerobia vo výraznej miere.
Pred aplikáciou takéhoto rúžu je dôležité mať pery hladké, ošetrené pílingom a hydratované. Hydratované ale neznamená mastné ako po tanieri parených búcht ;)  Na mastný podklad matný rúž dobre nechytí, nezmatnie a tak treba tú hydratáciu vykonať v dostatočnom predstihu pred aplikáciou.

Spočiatku v drogériách veľký výber tekutých matných rúžov nebol, skôr tie "lipcreamy", no postupne sa značky "prebúdzali" a už ich tam zopár nájdete. Stále však nie v takej kvalite ako u iných a nedrogériových značiek. Preto ma u Essence s týmito novými "zasychajúcimi" rúžmi Colour Boost Mad About Matte prekvapili. Stoja len 2,99EUR a poviete si, že to bude za takú cenu len nejaký priemer, ale... veď pozrime sa na to spolu bližšie.
 V ponuke je spolu 7 odtieňov tohto rúžu. Okrem 02jky mám všetky a tak ich vám rada zrecenzujem, či obstáli. Rúže sú v lacnom tubovom matnom obale (treba si ale dávať pozor, lebo existuje podobný produkt v lesklom prevedení Colour Boost Vinylicious). A už sa pár známym stalo, že si tie rúže poplietli a omylom kúpili tie lesklé. Takže pri kúpe radšej poriadne čítajte názov ;)


Rúže majú aplikátor v tvare presýpacích hodín a produkt sa s ním nanáša dobre. Stačí naniesť tenučkú vrstvu rúžu, pretože je dobre pigmentovaný a pery sa dostatočne pokryjú súvislou vrstvou bez potreby opätovne vrstviť. Rúž rýchlo zasychá a na perách ho takmer necítite, je veľmi ľahký, čo ma milo prekvapilo. Vlastním totiž tekutý matný rúž inej drogériovej značky, a ten síce parádne drží ale dosť lepí a na perách ho viac cítiť. Potom mám ešte skvelý a príjemný rúž inej drogériovej a drahšej značky, ale ten sa zasa dosť odtláča a nemá takú dobrú výdrž. 


Čo sa týka pocitu sušenia, rúž mierne suší, ale nie je to nič zásadne nepríjemné. Ak sú pery ošetrené a nedáte hrubú vrstvu, je komfortný.
Výdrž je v pomere k cene viac než slušná. Zvládne nápoje, jedlo, ale po tom mastnejšom sa trochu vytráca zo stredu. Avšak to vytrácanie je postupné a dá sa to dobre doplniť. Mne konzistencia a všetk vlastnosti rúžu veľmi vyhovujú, je taký akurát, nie je nepríjemný, dobre vydrží, a v porovnaní s inými drogérkovými rúžmi je oveľa komfortnejší.

Tu sú ukážky odtieňov, ktoré mám a sú dostupné v drogériách (chýba akurát bledá ružovkastá nude 02 i love you neither). Odtieň 01 dusty romance je tlmená nude hnedá, na mne pôsobí trošku mŕtvolne ale inak veľmi trendový odtieň, ideálny pre tlmenejšie sfarbené typy. 03 wanna play? je nádherný ružkovkastohnedý odtieň podobný mojej farbe pier, taká neutrálna nude farba, ktorá pristane väčšine.
04 mad matters je tlmená bordovohnedá farba, krásny odtieň na jeseň. Kto je neutrálny až teplejší typ a nechce nosiť tmavú a sýtu bordovú, toto je dobrá a jemnejšia alternatíva. Mňa si tento odtieň veľmi získal a stal sa jesenným obľúbencom ;) 
05 dangerously yours je zasa studenší, mauve odtieň s kvapkou fialkovej, pôjde viac studeným typom. Taktiež u mňa fičí a veľmi často ho nosím.
Červený odtieň 07 seeing red je žiarivý teplejší odtieň červenej. Mne až tak nesadol ale vyzerá krásne a je dobre pigmentovaný. 08 magnetic gloom je studenší odtieň bordovej s kvapkou fialovej. Tým, že je to tmavý odtieň, ako jediný potrebuje navrstviť, aby pôsobil rovnomerne. Ale ak sa dobre nanesie, vyzerá veľmi pekne. Ostatné odtiene to nerobia.

Keď to celé zhrniem, tento rúž sa stal mojim drogériovým objavom medzi tekutými matnými rúžmi. Je veľmi príjemné objaviť niečo, čo perfektne funguje a ma nezruinuje. Za málo peňazí veľa muziky a veľa odtieňov, vďaka ktorým môžem byť každý deň iná.

Nosíte tekuté matné rúže? Ktoré odtiene vás zaujali?
Poďelte sa o to so mnou v komentároch ;)


Krásny jesenný deň prajem :slight_smile: 

vaša Miška

#essence_catrice

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
29. okt 2018
Ešte pospamujem ďalšou jesennou fotkou - priznávam totiž, že radšej fotím iných ako seba, preto mám aj väčšiu radosť, ak je to opačne a nemusím sa sama, ale odfotí ma niekto šikovnejší ;)
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 27. okt 2018
...nech nevidíte len tú moju hlavu :D
Jesenný outfit, takéto trojkombinácie farieb nenosím vždy, ale akonáhle si chcem zlepšiť náladu, dám to do farieb + fičím na výšivkách a malých doplnkoch vo folklórnom štýle.

Foto: mxd_photo
Náušky: Barbhandmade
Kabelka + body, ktoré na foto nevidno: vymenené tu na koníku - je super dať veciam druhú šancu ;)
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
24. okt 2018
V dnešnom "insta svete" je bežnou vecou, že sa na všetko pozeráme cez rozostrené filtre dokonalosti či už priamo cez optiky prístrojov alebo tú našu, ktorá sa nimi niekedy môže deformovať.

Tak dnes pridávam pre zmenu foto bez makeupu ;)
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
19. okt 2018
Príroda vždy inšpiruje - posledné obdobie akosi viac fičím na červenej a to som nejak nikdy túto farbu nenosila, lebo je na moju osobnosť príliš výrazná.
Možná príčina: Buď starnem, alebo z nej potrebujem načerpať energiu ;)
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
17. okt 2018
Byť "sám sebe vizážistom" sa dá aj s takýmito šikovnými multifunkčnými paletkami.
Ktorá vás najviac zaujala - na oči, tvár alebo pery?

P.S.: Zoženiete ich v iba v Kauflande.
#essence #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
16. okt 2018
Posledné dni úžasného babieho leta - čo plánujete? :slight_smile:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 14. okt 2018
Jesenný look v tónoch vínovej - očná linka nakreslená tekutým matným rúžom.
Vyskúšali (by) ste?

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
12. okt 2018 Čítané 179x

Líčenie nie je len o prekrývaní nedostatkov a zvýrazňovaní krásy. Je to predovšetkým hra a vyjadrenie seba samej :slight_smile: 
Spolu s Essence sme si pre vás pripravili ďalšiu súťaž o ich najnovšie jesenné novinky.
Tie sa nesú v znamení elegancie i extravagancie, kedy si práve v jeseni doprajeme niečo odvážnejšie, elegantnejšie či tmavšie ako bežne. A to bude výzvou tejto súťaže ;)

Pravidlá:

- staňte sa členom skupiny Essence & Catrice - vždy krásna a trendy

- do skupiny pridajte príspevok s vlastnou fotografiou a popisom - nemusí to byť iba líčenie a celá foto tváre, môže to byť aj detail (napr. pery, nechty, alebo celkové zladenie s outfitom či koláž produktu s nejakým jesenným doplnkom)

- súťaž označte #sutaz_temnetonyjesene

- vyberieme tri najkreatívnejšie príspevky

Súťaž potrvá do 4.11. 2018 do polnoci. Víťazov vyhlásim na druhý deň v skupine.

Veľmi sa teším na vaše príspevky a inšpirácie a držím palce :fallen_leaf: :slight_smile:

Miška

#essence_catrice #essence #sutaz_temnetonyjesene

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
11. okt 2018
O 15cm (vzadu) kratšia :wink: a kompliment mladšieho to zaklincoval: "mami je to ok, neboj sa, nie je to helma:joy::joy::joy:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
9. okt 2018
Čím sa riadite pri výbere maskary? :eye:
Aký typ kefky by vám z týchto štyroch najviac sadol?:wink:

Odpoveď odmením srdiečkom:blue_heart: #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
5. okt 2018
Matný #essence :lipstick: vs. metalický :slight_smile: Myslím, že vynosím oba no pokojne napíšte, ktorý sa vám na mne viac pozdáva :wink:
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 5. okt 2018
Tak ktorý bordový:lipstick: si dať? Matný alebo metalický? Poraďte mi :slight_smile:
Dám si ten, ktorý mi vyberiete a hodím foto:wink:

#essence #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 4. okt 2018
Vitaj jeseň! :slight_smile: :fallen_leaf:

Čo je pre vás v jeseni typické v móde i v líčení?
U mňa veľa červenej a bordovej farby ;) :heart:

foto: MxD photography
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
1. okt 2018 Čítané 353x

"Uprav si prv obočie a až tak si usporiadaj život", "za každou krásnou ženou hľadaj upravené obočie." "obočie je 90% úspechom každej selfie", "život je príliš krátky na škaredé obočie", "obočie môže byť najlepším i najhorším doplnkom",... a mnoho podobných citátov o obočí pláva virtuálnym svetom.


A viete, že je na tom aj čosi pravdivého? :wink:

Upravené obočie spolu s pestovanou pleťou je skutočne 90%  úspechu nášho vzhľadu a líčenia.  Je rámom našej tváre a pekne upravené obočie jej vie vyvážiť symetriu, omladiť a zjemniť črty. A naopak, zlé obočie nás vie zostaršiť, zvulgárniť, či urobiť večne nahnevanou, udivenou, nevýraznou alebo unavenou.
Každá druhá žena sa trápi s obočím a väčšina z nás to niekedy vzdáva.
Dá sa to vôbec zvládnuť  spokojnosti? Mám pre vás dobrú správu, že to nie je nič nezvládnuteľné. Každé obočie môže vyzerať upravene, len to chce snahu a naučiť sa zopár trikov.


Ideálne obočie

V súčasnosti je v "móde" našťastie prirodzenosť, proti ktorej by sme nemali ísť. Ak máme prirodzene hrubšie obočie, nesnažme sa ho extrémne stenšiť a opačne. Príroda predsa vie, čo našej tvári pristane najviac. Taktiež ak máme rovnejšie obočie, nesnažme sa z neho robiť umelo "striešku". A obočie sú sestry, nie dvojičky - to znamená, že menšia asymetria je normálna. Nik ich nemá úplne identické.

Pomôckou pri tvarovaní sú myslené čiary, ktoré nám určia základné body obočia (viď. obrázok v úvode článku) - stačí si priložiť ceruzku alebo štetec vertikálne ku okraju nosa, určí nám začiatok obočia. Myslená čiara od nosa cez zreničku oka nám určí miesto, kde je oblúk obočia, jeho najvyší bod. Ďalšia línia od okraja nosa cez vonkajší kútik nám vyznačí koniec obočia. Všetko, čo je mimo týchto línií je dobré vytrhnúť a čo chýba, dokresliť.


Ak sa bojíme obočie samy upravovať, istotou je šikovná kozmetička s dobrými recenziami a fotkami prác. Inak môžete taktiež zariskovať a neskončiť úplne najlepšie. Ak sa do úpravy predsa pustíme samy, menej je viac, vždy je lepšie "uberať" čo najmenej, ako vytrhnúť naraz viac, čo je krok, ktorý pri zle rastúcom obočí môže byť menšou katastrofou. 


Ďalším dôležitým prvkom obočia je správny odtieň - to naše môže byť vzhľadom k vlasom prisvetlé, teda niekedy je potrebné ho stmaviť. Nesmieme to však s tmavosťou prehnať - vždy obočie dolaďme k podtónu a tmavosti našich vlasov. Blondíny ho môžu mať o stupeň tmavšie. Obočie väčšinou vyzerá lepšie v studenších tónoch, ale ak sme teplé typy a máme i vo vlasoch a pleti teplé odlesky, príliš zašednuté odtiene obočia na nás nebudú vyzerať dobre.


Najčastejšie chyby pri úprave

Prikladám zopár odstrašujúcich obrázkov, aké obočie nemať (ale ak ste sa náhodou s nejakým z obrázkov stotožnili, určite netreba nad sebou lámať palicu, dá sa s tým pracovať) - hranaté, pritmavé, prúzke, prikrátke, v tvare hokejky či "bičíkovca", zle vytetované, prihrubo namaľované, strechovité, či zrastené obočie je "out".

Motivačná foto (takto vyzeralo moje obočie tri roky dozadu, mala som šťastie že dorástlo):

Čo ak nám obočie nerastie?

Môžeme mu pomôcť sérami a ricínovým olejom a trhať si len to najnutnejšie. Sama som si týmto procesom prešla a mám šťastie, že mi obočie dorástlo. Ak patríme k tým menej šťastným, ktoré majú na obočí viac prázdnych miest, tak nám postačí obočie dokresľovať, prípadne si ho dávať farbiť. Pre najťažšie prípady je vhodný kvalitne urobený permanentný makeup.

Výber produktov

Produktov na líčenie obočia je na trhu mnoho. Nemusíme ich používať všetky, ale ak pochopíme ich výhody, budeme si vedieť vybrať to, čím nášmu obočiu pomôžeme k dokonalosti.

Ceruzky sú asi najznámejším produktom - môžu byť strúhacie (napr. Essence Eyebrow Designer) i precíznejšie vysúvacie (Catrice Slim´Matic Waterproof). Podstatou použitia ceruzky je krátkymi ťahmi vyplniť chýbajúce miesta v obočí, určite nie robiť hranaté línie na začiatku obočia a umelo vykresliť všetko, čo sa dá. Dajme si pozor najmä na začiatok obočia.


Tiene sú veľmi prirodzenou možnosťou, ako vyplniť obočie. Pracuje sa s nimi rýchlo a jednoducho, ale ak potrebujeme dokresliť precíznejšie, či doplniť viac práznych "dier", nedržia až tak dobre na koži ako iné produkty. 

Pomády skvelou voľbou pre tie, ktorým chýba viac chĺpkov a musia toho dosť dokresľovať, pretože lepšie chytá na kožu ako tiene. Aj má dlhšiu výdž a obočie sa dá ním pekne vykresliť. Potrebujete k nim ale skosený štetec na obočie.

Gély na obočie slúžia na jeho zafixovanie a skrotenie strapatých chĺpkov, zväčša ako posledný krok. Ale ak je naše obočie husté a potrebuje len trošku zvýrazniť, vystačíme si len s gélom samotným - či už s bezfarebným, ktorý len zafixuje alebo farebným, ktorý chĺpky zafarbí a zvýrazní. Catrice má v ponuke semipermanentný gél, ktorý chĺpky pravidelným používaním zafarbí a aj po odlíčení ostanú trochu tmavšie.

Ako správne dokresliť obočie

Pripravila som si pre vás jednoduchý fotopostup úpravy obočia. Použila som v ňom všetky vyššie spomenuté produkty, ale je na vás, ktoré si zvolíte. 
V prvom rade je dobré obočie vytvarovať (2), vytrhnúť prebytočné chĺpky, ktoré sa objavili. A potom si pripraviť pleť pod obočím (3), určite by nemala byť neočistená a mastná, lebo potom na ňom produkty nebudú dobre držať. Pre dlhšiu výdrž odporúčam použiť napr. bázu pod očné tiene, prípadne si ho prepudrovať. Ďalej je dobré obočie vyčesať (4), tak odstránime prebytočný púder a budeme vedieť, kam je potrebné produkty naniesť a čo doplniť. A môžeme začať s aplikáciou produktu (5,6,7) - je jedno či použijeme ceruzku, pomádu alebo tieň, už čo nám vyhovuje. Ale môžeme to aj kombinovať, sama to niekedy robím. Prv si spodnú časť obočia zarovnáme podkreslením, vytvoríme rovnú líniu, ktorá obočie upraví. Potom krátkymi ťahmi "napodobňujeme" chĺpky - či už ceruzkou, alebo hranou štetca. Dávame pozor na začiatok obočia, ten určite neorámujeme ako spodok ale vykreslíme na ňom jemne zopár chĺpkov v smere zvisle od spodnej línie nahor. Nakoniec chĺpky zafixujeme gélom na obočie (8) a ak chceme krajší, uhľadenejší tvar, môžeme obočie podkresliť korektorom alebo telovou ceruzkou (9), ktorú potom jemne smerom nadol od línie obočia rozmažeme. Tak dosiahneme jeho upravenejší a precíznejší tvar (10).


S čím pri úprave obočia bojujete vy? Aké typy produktov rady používate?
Verím, že ste si našli to, čo pre svoje obočie potrebujete a ak máte nejaké otázky, rada vám na ne zodpoviem v komentároch.

Krásny deň s ešte krajším obočím prajem :sunny::slight_smile:

Miška

#essence_catrice

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
28. sep 2018
Sezóna popraskaných pier a suchých rúk začína:rolling_eyes:. Aké sú vaše zbrane na boj s nimi?
U mňa aj takéto masielko na pery s bambuckým maslom ;)

#catrice #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
28. sep 2018 Čítané 173x

Uplynulé dni sa niesli v znamení návratu do školy, práce a kolotoča povinností.  A to je ideálny čas si tieto bežné dni rutiny trošička spestriť a urobiť radosť.


A čím? Predsa aj trendovou dekoratívnou kozmetikou, o ktorú si môžete zasúťažiť.


Essence a Catrice vám v septembri do predajní prináša množstvo noviniek v jesenných farbách a aktuálnych trendoch, medzi ktoré patria stále metalické a kovové odlesky, glitre, rozjasnená pleť, metné i lesklé pery i stále populárne holografické efekty. 

Tri z vás odmeníme balíčkom jesenných noviniek Catrice:

Pravidlá:

- staňte sa členom skupiny Essence & Catrice - vždy krásna a trendy

- do skupiny pridajte fotografiu svojho jesenného líčenia alebo obľúbeného produktu, či novinky, ktorá sleduje aktuálne jesenné trendy

- súťaž označte #sutaz_trendyjesen

- vyberieme tri príspevky náhodným generovaním, takže majú šancu všetky, aj tie ktoré sa nelíčia

Súťaž potrvá do 8.10. 2018 do polnoci. Víťazov vyhlásim na druhý deň v skupine.

Držím vám palce a teším sa na vaše jesenné looky a produkty, ktoré verím, že nás vzájomne inšpirujú.

Miška

#essence_catrice #catrice #sutaz_trendyjesen

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
24. sep 2018
Ktorý odtieň by ste si vybrali?
Odpoveď odmením srdiečkom :blue_heart:

#essence #essence_catrice #srdiecka
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
21. sep 2018
Nosíte metalické tiene aj na deň? :slight_smile:

#essence #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
17. sep 2018
Jesenná inšpirácia :slight_smile: Tie farby :fallen_leaf: - ktoré si na jeseň vyberáte vy v oblečení a líčení?

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 13. sep 2018
V ideálnom svete by som si priala mať stále tú pravú polovicu tváre, snažím sa tomu priblížiť starostlivosťou o pleť, ale žijeme v reálnom svete, nedokonalosti nás robia skutočnými:wink:

Skúste si tipnúť makeup a korektor, ktorý som použila. Recenziu nájdete v skupine:blush: za odpoveď posielam :blue_heart:

#essence #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
13. sep 2018 Čítané 813x vybrali sme

Pod pojmom kontúrovanie si mnohí si predstavia "naomietkované" Kardashianky, či prehnané tutoriály na youtube a instagrame, kde si žena doslova premaľuje tvár hrubými nánosmi líčidiel, pričom vytlačí polovicu korektora a kreslí si pásy ako náčelník Čerokézov. Potom tie hrubé nánosy krvopotne "blenduje" štetcom či hubkou do stratena (foto na pobavenie):

Je vôbec kontúrovanie niečo čo má zmysel aj v bežnom líčení? V bežnej rutine, kde sa plašíme do práce a naháňame každú sekundu kvôli povinnostiam? A musí to byť očividne niečo umelé? 

Možno si myslíte, že kontúrovanie je určené pre fotku a kameru a nemýlite sa, to výrazné určite áno, predsa sa na fotke, videu, väčšinou farby stratia a je potrebná výraznosť. Teda ak sa idete fotografovať na občiansky, pokojne to prežeňte ;)

Na denné líčenie ale preferujem prirodzené kontúrovanie. Najradšej kontúrujem púdrovými produktami, ktoré vyzerajú na bežný deň prirodzenejšie a jemnejšie. 

Kontúrovanie je akási hra so svetlom a tieňom. Vytvaruje našu tvár, dá do popredia čo chceme a pomôže korigovať prípadné nedostatky. A nie, nie je to žiadna veda, stačí poznať základné princípy:

Svetlé odtiene - zvýrazňujú, dávajú črty do popredia, rozširujú, zväčšujú

Tmavé odtiene - potláčajú črty do úzadia, zužujú, zmenšujú

Keď si to prenesieme do praxe, na úspešné kontúrovanie potrebujeme základné odtiene/líčidlá, (nemusíme ich mať všetky, platí pravidlo, že čím sa viac ponáhľame, tým viac toho môžeme vynechať). Môžete ich mať v paletke určenej na kontúrovanie ale aj samostatne:

1. svetlý/ rozjasňujúci púder -  svetlý púder, ktorými si zapúdrujeme miesta pod očami, stred tváre. Môže byť aj farebný (napr. banánovožltý koriguje kruhy pod očami, lososový rozjasňuje).

2. rozjasňovač má zasa lesklú textúru a dodá lesk vypuklým častiam tváre (nad lícnymi kosťami, nadočnicové oblúky, pod obočie, vnútorné kútiky, chrbát nosa, nad hornou perou, prípadne brada)

3. lícenka - veľmi dôležitá, keď nestíham siaham iba po nej. Nanáša sa na vypuklé jabĺčka líc (nikdy nie pod lícnu kosť) a dáva líčkam a tvári sviežosť, mladistvosť a šťavu. Mnoho žien na ňu zabúda, ale práve ona urobí na tvárinajväčšiu prácu. Dôležitý je aj výber správneho odtieňa - teplejšie odtiene pleti by si mali vyberať lícenky so žltým podtónom (koralová, broskyňová), studené typy zasa odtiene skôr do ružova, staroružova.

4. kontúrovací púder je tmavší púder studenšieho odtieňa, nanášame ho pod lícnu kosť a zužujeme ním nos a iné partie tváre. Môžeme na to použiť aj bronzer, dôležité je, aby nebol príliš teplý. Pozerajme aj na tmavosť pleti, ak sme bledé, vyhýbajme sa veľmi tmavým odtieňom.

5. bronzer nie je to isté, čo kontúrovací púder, mnohí si to pletú. Bronzer má teplejší odtieň a preteplí, zahreje tvár, aby nepôsobila tak bledo. Nanášame ho rozptýlenejšie na bočné časti tváre. 

Okrem produktov budeme potrebovať aj štetce a ľahkú ruku. Jeden štetec na všetko ale nestačí, pretože by sme si odtiene miešali. Ideálne je mať jeden štetec na lícenku, môže byť skosený alebo menší huňatejší. Štetec na bronzer a jeho rozptýlené nanášanie môže byť tzv. tulipánového tvaru alebo podobný štetcu na púder. A na kontúrovanie sú dobré rovné a krátke štetce, ktoré kopírujú línie tváre. Lesklý rozjasňovač nanášame vejárovým štetcom alebo užším  huňatým, či blendovacím štetcom na očné tiene.


Ako kontúrovať?

Stačí sa zapozerať na svoje črty, približne si určit jej typ tváre (nie je to však to najpodstatnejšie, sú aj ľudia, ktorých tvár je zmesou viacerých typov, sú aj iné typy tváre).  Ale pre zorientovanie vám prinášam taký základný prehľad aj s popismi:

Oválna tvár je tzv. ideálny tvar. Takémuto typu tváre pristane aj najviac účesov. A práve k tomuto typu sa chceme kontúrovaním priblížiť. Pri oválnej tvári sa kontúrovaním zvýrazňujú prirodzené črty.

Okrúhla tvár má rovnakú šírku aj dĺžku, pôsobí bucľatejšie, má výrazné líčka. Takýto typ tváre vyzerá mlado a sviežo. Potrebuje však zúžiť bočné partie. Ak je čelo nižšie, neskracujeme ho zhora, aby tvár nepôsobila široko.

Hranatá tvár má ostré črty, ktoré treba zmäkčiť. Zužujeme hrany čela a brady.

Srdcová tvár má užšiu bradu ako čelo, teda potrebujeme zúžiť čelo a rozjasniť bradu. 

Ak sme zmesou viacerých typov tváre, je dôležité sa zamerať na to, čo chceme na tváre zúžiť a čo dať do popredia. Skombinujeme odporúčania viacerých typov.

A tu je moje denné kontúrovanie v praxi, na porovnanie vľavo tvár bez kontúrovania, pôsobí plochšie, širšie a menej definovane. V strede som vám naznačila, kde som ktoré odtiene použila a vpravo je už hotový výsledok, ktorý je prirodzený a decentný.

Toto kontúrovanie som robila paletkou od Catrice, ale bohužiaľ sa už vypredáva. Ak budete mať šťastie, možno ju ešte niekde nájdete. Ale ak nie, úplne vám postačia aj jednotlivé produkty, ktoré si môžete povyberať podľa svojich potrieb a tónu pleti.

A čo ak urobíme chybu?

Ak produktu nanesieme veľa, dá sa to ľahko opraviť - stačí použiť štetec a transparentný, či svetlý púder, ktorým výraznejšie pigmentované oblasti prebehneme do stratena. Dobrý trik je aj použitie fixačného spreja na záver, ktorý jednotlivé vrstvy kontúrovania pekne prepojí s podkladom. A zapamätajte si - menej je viac. Radšej dať prv menej produktu a v prípade potreby pridávať.

Tak dokontúrovania! Keď to nebudete stíhať, nezabudnite aspoň na tú lícenku (mimochodom Catrice má teraz vodeodolnú novinku Blush Box so širokým výberom odtieňov) :wink:

Ak máte nejaké otázky, šup s nimi do komentárov :slight_smile:

Miška

#essence_catrice

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
10. sep 2018
Takéto budú trendy v líčení na túto jeseň/zimu - kovové odlesky. :dizzy::gem: Čo vy na to?

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 6. sep 2018
Moja 21mesačná slečna využila pár sekúnd nepozornosti, chcela sa líčiť:joy: V strese som ju nestíhala odfotiť, tiene mala aj vo vlasoch. Napriek niekoľkonásobnej očiste sa doteraz trbliece ako tí z Twilightu. :dizzy:A vybrala si ten najzaujímavejší odtieň!

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
28. aug 2018
Mám rada detaily :slight_smile: Povedali by ste, že je toto líčenie robené iba s #essence_catrice ?
Myslím, že netreba mať predsudky, za málo peňazí veľmi veľa muziky ;)
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia