Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
alohim AMBASÁDORKA
18. sep 2018 Čítané 123x

Uplynulé dni sa niesli v znamení návratu do školy, práce a kolotoča povinností.  A to je ideálny čas si tieto bežné dni rutiny trošička spestriť a urobiť radosť.


A čím? Predsa aj trendovou dekoratívnou kozmetikou, o ktorú si môžete zasúťažiť.


Essence a Catrice vám v septembri do predajní prináša množstvo noviniek v jesenných farbách a aktuálnych trendoch, medzi ktoré patria stále metalické a kovové odlesky, glitre, rozjasnená pleť, metné i lesklé pery i stále populárne holografické efekty. 

Tri z vás odmeníme balíčkom jesenných noviniek Catrice:

Pravidlá:

- staňte sa členom skupiny Essence & Catrice - vždy krásna a trendy

- do skupiny pridajte fotografiu svojho jesenného líčenia alebo obľúbeného produktu, či novinky, ktorá sleduje aktuálne jesenné trendy

- súťaž označte #sutaz_trendyjesen

- vyberieme tri príspevky náhodným generovaním, takže majú šancu všetky, aj tie ktoré sa nelíčia

Súťaž potrvá do 8.10. 2018 do polnoci. Víťazov vyhlásim na druhý deň v skupine.

Držím vám palce a teším sa na vaše jesenné looky a produkty, ktoré verím, že nás vzájomne inšpirujú.

Miška

#essence_catrice #catrice #sutaz_trendyjesen

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
17. sep 2018
Jesenná inšpirácia :slight_smile: Tie farby :fallen_leaf: - ktoré si na jeseň vyberáte vy v oblečení a líčení?

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 13. sep 2018
V ideálnom svete by som si priala mať stále tú pravú polovicu tváre, snažím sa tomu priblížiť starostlivosťou o pleť, ale žijeme v reálnom svete, nedokonalosti nás robia skutočnými:wink:

Skúste si tipnúť makeup a korektor, ktorý som použila. Recenziu nájdete v skupine:blush: za odpoveď posielam :blue_heart:

#essence #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
13. sep 2018 Čítané 714x vybrali sme

Pod pojmom kontúrovanie si mnohí si predstavia "naomietkované" Kardashianky, či prehnané tutoriály na youtube a instagrame, kde si žena doslova premaľuje tvár hrubými nánosmi líčidiel, pričom vytlačí polovicu korektora a kreslí si pásy ako náčelník Čerokézov. Potom tie hrubé nánosy krvopotne "blenduje" štetcom či hubkou do stratena (foto na pobavenie):

Je vôbec kontúrovanie niečo čo má zmysel aj v bežnom líčení? V bežnej rutine, kde sa plašíme do práce a naháňame každú sekundu kvôli povinnostiam? A musí to byť očividne niečo umelé? 

Možno si myslíte, že kontúrovanie je určené pre fotku a kameru a nemýlite sa, to výrazné určite áno, predsa sa na fotke, videu, väčšinou farby stratia a je potrebná výraznosť. Teda ak sa idete fotografovať na občiansky, pokojne to prežeňte ;)

Na denné líčenie ale preferujem prirodzené kontúrovanie. Najradšej kontúrujem púdrovými produktami, ktoré vyzerajú na bežný deň prirodzenejšie a jemnejšie. 

Kontúrovanie je akási hra so svetlom a tieňom. Vytvaruje našu tvár, dá do popredia čo chceme a pomôže korigovať prípadné nedostatky. A nie, nie je to žiadna veda, stačí poznať základné princípy:

Svetlé odtiene - zvýrazňujú, dávajú črty do popredia, rozširujú, zväčšujú

Tmavé odtiene - potláčajú črty do úzadia, zužujú, zmenšujú

Keď si to prenesieme do praxe, na úspešné kontúrovanie potrebujeme základné odtiene/líčidlá, (nemusíme ich mať všetky, platí pravidlo, že čím sa viac ponáhľame, tým viac toho môžeme vynechať). Môžete ich mať v paletke určenej na kontúrovanie ale aj samostatne:

1. svetlý/ rozjasňujúci púder -  svetlý púder, ktorými si zapúdrujeme miesta pod očami, stred tváre. Môže byť aj farebný (napr. banánovožltý koriguje kruhy pod očami, lososový rozjasňuje).

2. rozjasňovač má zasa lesklú textúru a dodá lesk vypuklým častiam tváre (nad lícnymi kosťami, nadočnicové oblúky, pod obočie, vnútorné kútiky, chrbát nosa, nad hornou perou, prípadne brada)

3. lícenka - veľmi dôležitá, keď nestíham siaham iba po nej. Nanáša sa na vypuklé jabĺčka líc (nikdy nie pod lícnu kosť) a dáva líčkam a tvári sviežosť, mladistvosť a šťavu. Mnoho žien na ňu zabúda, ale práve ona urobí na tvárinajväčšiu prácu. Dôležitý je aj výber správneho odtieňa - teplejšie odtiene pleti by si mali vyberať lícenky so žltým podtónom (koralová, broskyňová), studené typy zasa odtiene skôr do ružova, staroružova.

4. kontúrovací púder je tmavší púder studenšieho odtieňa, nanášame ho pod lícnu kosť a zužujeme ním nos a iné partie tváre. Môžeme na to použiť aj bronzer, dôležité je, aby nebol príliš teplý. Pozerajme aj na tmavosť pleti, ak sme bledé, vyhýbajme sa veľmi tmavým odtieňom.

5. bronzer nie je to isté, čo kontúrovací púder, mnohí si to pletú. Bronzer má teplejší odtieň a preteplí, zahreje tvár, aby nepôsobila tak bledo. Nanášame ho rozptýlenejšie na bočné časti tváre. 

Okrem produktov budeme potrebovať aj štetce a ľahkú ruku. Jeden štetec na všetko ale nestačí, pretože by sme si odtiene miešali. Ideálne je mať jeden štetec na lícenku, môže byť skosený alebo menší huňatejší. Štetec na bronzer a jeho rozptýlené nanášanie môže byť tzv. tulipánového tvaru alebo podobný štetcu na púder. A na kontúrovanie sú dobré rovné a krátke štetce, ktoré kopírujú línie tváre. Lesklý rozjasňovač nanášame vejárovým štetcom alebo užším  huňatým, či blendovacím štetcom na očné tiene.


Ako kontúrovať?

Stačí sa zapozerať na svoje črty, približne si určit jej typ tváre (nie je to však to najpodstatnejšie, sú aj ľudia, ktorých tvár je zmesou viacerých typov, sú aj iné typy tváre).  Ale pre zorientovanie vám prinášam taký základný prehľad aj s popismi:

Oválna tvár je tzv. ideálny tvar. Takémuto typu tváre pristane aj najviac účesov. A práve k tomuto typu sa chceme kontúrovaním priblížiť. Pri oválnej tvári sa kontúrovaním zvýrazňujú prirodzené črty.

Okrúhla tvár má rovnakú šírku aj dĺžku, pôsobí bucľatejšie, má výrazné líčka. Takýto typ tváre vyzerá mlado a sviežo. Potrebuje však zúžiť bočné partie. Ak je čelo nižšie, neskracujeme ho zhora, aby tvár nepôsobila široko.

Hranatá tvár má ostré črty, ktoré treba zmäkčiť. Zužujeme hrany čela a brady.

Srdcová tvár má užšiu bradu ako čelo, teda potrebujeme zúžiť čelo a rozjasniť bradu. 

Ak sme zmesou viacerých typov tváre, je dôležité sa zamerať na to, čo chceme na tváre zúžiť a čo dať do popredia. Skombinujeme odporúčania viacerých typov.

A tu je moje denné kontúrovanie v praxi, na porovnanie vľavo tvár bez kontúrovania, pôsobí plochšie, širšie a menej definovane. V strede som vám naznačila, kde som ktoré odtiene použila a vpravo je už hotový výsledok, ktorý je prirodzený a decentný.

Toto kontúrovanie som robila paletkou od Catrice, ale bohužiaľ sa už vypredáva. Ak budete mať šťastie, možno ju ešte niekde nájdete. Ale ak nie, úplne vám postačia aj jednotlivé produkty, ktoré si môžete povyberať podľa svojich potrieb a tónu pleti.

A čo ak urobíme chybu?

Ak produktu nanesieme veľa, dá sa to ľahko opraviť - stačí použiť štetec a transparentný, či svetlý púder, ktorým výraznejšie pigmentované oblasti prebehneme do stratena. Dobrý trik je aj použitie fixačného spreja na záver, ktorý jednotlivé vrstvy kontúrovania pekne prepojí s podkladom. A zapamätajte si - menej je viac. Radšej dať prv menej produktu a v prípade potreby pridávať.

Tak dokontúrovania! Keď to nebudete stíhať, nezabudnite aspoň na tú lícenku (mimochodom Catrice má teraz vodeodolnú novinku Blush Box so širokým výberom odtieňov) :wink:

Ak máte nejaké otázky, šup s nimi do komentárov :slight_smile:

Miška

#essence_catrice

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
10. sep 2018
Takéto budú trendy v líčení na túto jeseň/zimu - kovové odlesky. :dizzy::gem: Čo vy na to?

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 6. sep 2018
Moja 21mesačná slečna využila pár sekúnd nepozornosti, chcela sa líčiť:joy: V strese som ju nestíhala odfotiť, tiene mala aj vo vlasoch. Napriek niekoľkonásobnej očiste sa doteraz trbliece ako tí z Twilightu. :dizzy:A vybrala si ten najzaujímavejší odtieň!

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
28. aug 2018
Mám rada detaily :slight_smile: Povedali by ste, že je toto líčenie robené iba s #essence_catrice ?
Myslím, že netreba mať predsudky, za málo peňazí veľmi veľa muziky ;)
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
27. aug 2018
Aj v tebe je kúsok straky? :dizzy::gem::crown::wink:

Zlato nosím síce na šperkoch málo, ale v kozmetike má hneď upúta. Vie vyzerať dobre aj v dennom líčení, stačí jeden detail. A navyše omladí a rozžiari pohľad.

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
24. aug 2018
Pred a po - toto leto som už druhýkrát chorá:thermometer_face: a tak vyzerám ako vyzerám :expressionless::stuck_out_tongue_closed_eyes: ešteže tie šminky existujú.
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 22. aug 2018
Ak by som si na dovolenku (opustený ostrov) mohla zobrať len tri veci z líčidiel, dopadlo by to takto... :palm_tree::beach:
A čo by ste si zbalili vy? Za odpoveď :blue_heart:

#catrice #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
20. aug 2018
Veľmi triezve, poučné...krásne:thumbsup::purple_heart::pray:https://www.slovoplus.sk/tolkienov-recept-na-st...
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 16. aug 2018
Leto pomaly končí, ale čo tak si spraviť takú exotickú náladu, len tak na doma či tak niekde vyraziť? :slight_smile: :tropical_drink:
(použila som #essence glitre, odtieň 05 chameleon - v hlasovaní pri predošlej fotke tie druhé)
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
14. aug 2018
Vyberte odtieň glitrov, ktorý mám použiť v líčení ;) 1, 2 alebo 3?
(Líčenie potom zrealizujem a pridám sem foto)

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
13. aug 2018 Čítané 80x

O bulharskej značke vlasovej kozmetiky Milva som už toho veľa počula a chcela ju vyskúšať. Prečo? Moje vlasy hoci sú relatívne husté, rastú veľmi pomaly, menej ako centimeter za mesiac a tak, ako som videla rôzne porovnávacie fotky, kde vlasy pekne podrástli, lákalo ma to viac a viac. Milvu mnohí aj "hejtovali", lebo vraj niekomu urobila vlasy suché a ako drôty, no možno to bolo kvôli zlému výberu produktov. Ale mne by tento efekt nevadil, práveže potrebujem tie moje "mastňáky" trošku odľahčiť :D 

Veru, okrem pomalého rastu sa moje vlasy rýchlo mastia, kedysi som si ich umývala každý deň, ale už som natiahla umývací interval na obdeň až tri dni. Ale aj tak vlasy na konci už vyzerajú ako vlasy zmoknutého psa a to je môj ďalší vlasový problém - vlasy sú ťažké, rýchlo spľasnú a nemajú objem.

Podarilo sa mi tieto problémy vyriešiť s Milvou? Čo si myslíte?

Obdržala som nasledovný balíček - kombináciu produktov, vybraných na riešenie mojich "vlasových trable":

Propolisový šampón

Sľubuje upokojujúce, antiseptické a ochranné účinky, zabrániť šúpaniu pokožky, tvorbe lupín. To ma netrápi, takže mne by úplne postačilo, ak by šampón pekne vlasy vyčistil bez zaťaženia. Šampón neobsahuje silikóny (to je len plus, lebo mne silikóny robia na vlasoch paseku a už dlhšie sa im vyhýbam práve kvôli ich zaťažovaniu vlasov) a mal by vlasom poskytnúť ochranu vlasov a vlasovej pokožky proti mikroorganizmom, znečisteniam a UV žiareniu.

Šampón vonia veľmi jemne, čo mne osobne vyhovuje, nemám rada produkty, ktoré voňajú veľmi silno a umelo. Jeho konzistencia je redšia, priesvitná a veruže príjemne ma prekvapil - myslela som si, že mi sadne viac ten ílový, no napodiv mám po ňom pekné lesklé a objemné vlasy. Pokožku hlavy nevysušil a vlasy vydržalo dokonca dlhšie svieže, môžete sa presvedčiť na fotke, ktorá je robená na druhý deň po umytí bez akéhokoľvek stylingu, iba som sa učesala kefou s prírodnými štetinami:

Či mi vlasy chránil pred UV posúdiť objektívne neviem, no vlasy neboli presušené a pekne sa leskli bez ich zaťaženia i pobyte na slnku.

Šampón Huma s bielym ílom

Tento šampón bol zasa mojim favoritom, je priamo určený na mastné vlasy, vďaka obsahu bieleho ílu má čistiť vlas do hĺbky a zabrániť skorému masteniu, dodať mastiacim sa vlasom objem.  Vonia opäť jemne, nevtieravo a je redšej konzistencie, mliečnej farby. Očakávania sa, ale úplne nenaplnili, šampón nie je zlý, ale vlasy akosi viac uhladí a nemajú toľko objemu. Sú síce prvý deň pekné a lesklé, ale nevydržia dlho svieže. Takže toto ma šokovalo, na vlasy zafungoval šampón s úplne iným "zameraním" a tento až tak neuspel. 

Kondicionér Hair Repair 

Čo sa týka kondicionérov, používam ich veľmi zriedka - v tomto som taký vlasový rebel. Odkedy som sa ostrihala, vlasy sa tak nemotajú a ešte používam jednu populárnu plastovú kefu na rozčesávanie. Vďaka tomu nemám také problémy s rozčesávaním ako kedysi a väčšinou mi kondicionéry i tak vlasy zaťažili, takže ich bojkotujem.

Tento kondicionér je určený na suchšie, poškodené vlasy a tie ja nemám, preto som už pred použitím šípila, že to nebude pre mňa to pravé. Napriek tomu som mu dala šancu, ale bohužiaľ mi kondicionér vlasy veľmi zaťažil a sú po ňom spľasnuté. Určite to nie je zlý produkt, lebo vlasy pekne vyhladí, ale nie je na môj typ vlasov.

Chinínová maska

Je určená na regeneráciu problematických, slabých a vyčerpaných vlasov - vypadávanie, strata prirodzenej vlhkosti, lámavosť, lupiny.  Taktiež má hydratovať pokožku hlavy a urýchľovať rast vlasov.  Maska je dosť riedka a steká, takže pri jej aplikácii treba byť rýchli. Na vlasoch som ju nechávala 15-20 minút a potom opláchla. Dávala som si ju raz do týždňa a po jej použití boli vlasy pekne hebké, lesklé, ale na rozdiel od kondicionéra neboli tak zaťažené.  

Chinínová vlasová voda

Táto vlasová voda je určená na prekrvenie pokožky hlavy a stimuláciu vlasových folikulov. Má urýchliť rast vlasov, ale tento efekt som ešte nejak nebadala, predsa mesiac je krátka doba na nejaké objektívne súdy, uvidím o také ďalšie dva, tri mesiace, čo to spraví. K mesačným porovnávacím fotkám som preto skeptická.

Aplikácia vlasovej vody je pohodlná vďaka rozprašovaču, stačí párraz streknúť a vmasírovať do pokožky. Ale napriek tomu, že v popise sa uvádza, že vlasy nezaťaží, mne bohužiaľ áno :( A tak si ju dávam radšej už keď mám vlasy súce na umytie. nemôžem ju aplikovať denne. 

Na chinínovú vodu nahováram aj manžela, ktorému vlasy začínajú vypadávať, takže ju asi minieme spolu a určite dám vedieť, či tie moje spomalené vlasy podrástli ;)

Mydlo Huma

Toto mydlo obsahuje biely íl, teda má tiež čistiace účinky. Mydlá však nepoužívam, som skôr na sprcháče, takže putovalo manželovi ale použila som ho. Pokožku nevysušuje a vonia jemne, nevtieravo.

Zhrnutie:

Ak by som mala celé testovanie zhrnúť najviac mi nesadol kondicionér, ten určite posuniem niekomu s poškodenými vlasmi. Menej mi sadol šampón s bielym ílom, ale šampóny striedam, tak sa to dá, som spokojná. Maska vlasy pekne vyhladí a zanechá ich hebké bez zaťaženia. Efekt vlasovej vody ešte neviem posúdiť, ale určite ju nemôžem používať denne. Celkovo však Milvu hodnotím pozitívne, je potrebné si vybrať dobré produkty avšak nie je vždy isté, čo nám sadne - to som si overila aj na sebe. 

Pozitíva:

- nízka cena

- prípravky neobsahujú silikóny

- príjemná, jemná vôňa produktov

- vlasy majú objem aj lesk

- maska vlasy zocelí a regeneruje bez zaťaženia

Negatíva:

- šampón s bielym ílom na mastiace vlasy nesplnil, to čo sľuboval

- kondicionér Hair Repair mi vlasy zaťažil, nie je ale pre môj typ vlasov

- vlasová voda s chinínom mi korienky vlasov zaťažuje

- nedostupnosť produktov v drogériách

A na záver je tu porovnávacia fotka. Rast ani vypadávanie nehodnotím kvôli krátkosti času testovania, ale pozriem sa na celkový efekt produktov po umytí - vľavo som už "mastňák" na tretí deň od umytia a vpravo po použití oboch šampónov súčasne (vlasy umývam na dvakrát). Vlasy sú super, lesklé, majú objem a na dotyk hebké. Som veľmi spokojná. Ak ešte časom podrastú, bude to paráda. 

Počuli ste už o Milve? Ktoré produkty vás zaujali a aké problémy s vlasmi riešite? 

Prajem krásny deň a ďakujem koníku za možnosť testovať  :person_getting_haircut:

Miška

#test_milva

#recenzia


Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
8. aug 2018
Studené alebo teplé odtiene? Ktoré pri líčení preferujete?
Odpoveď odmením :blue_heart:

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 5. aug 2018
Každý má nejakú závislosť:innocent:

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
1. aug 2018 Čítané 175x

Písať o našich špeciálnych schopnostiach na mamičovskom fóre je asi zbytočné :slight_smile: Tu to nimi priam srší a je tu veľa šikovných žien. Už len byť mamou je špeciálna schopnosť sama o sebe. Ale my ženy sme obdarené ešte jednou takouto super vlastnosťou naviac.

Poznáte ten vtip? "Boh stvoril muža a povedal: "Hmm, pekný...” Potom stvoril ženu a povedal: ”Hmm... veď ona sa namaľuje!” Ale dosť bolo vtipkovania... My to jednoducho máme v sebe - z mála urobiť veľa, všetko, čo nám je zverené zútulňovať a skrášľovať. O sebe a svojom zovňajšku nehovoriac. A to je našou devízou.

A tu prichádza na rad naša superschopnosť skrášliť sa ;)"Choose your power" - "v preklade Vyber si svoju silu/ schopnosť" je názov novej letnej limitky Essence. 

Limitka je už dostupná v dm drogériách a dáva nám na výber z dvoch paletiek na oči a tvár a dvoch s rozjasňovačmi. 


Paletky skutočne priťahujú pohľady a okamžite vás upútajú - papierové obaly majú veľmi pekný, letný farebný dizajn. Rozjasňovčové palety sú zasa v obale, ktorý je iridescentný a mení farby podľa uhla pohľadu (veľmi ťažko sa mi fotografovali, reálne sú oveľa krajšie). Podstatou paletiek je ich multifunkčnosť, dokážete si nimi nalíčiť nielen oči ale aj tvár. Tým, že sú celé z tvrdšieho papiera a majú zrkadielko, sú veľmi praktické aj na cesty a do kabelky.

Paleta na oči a tvár BORN AWESOME


Krásny retro dizajn a odtiene tejto palety sú dokonale zladené s obalom - sú to prevažne teplé odtiene, ktoré budú svedčať najmä teplým typom. Zelený odtieň v palete je pre kontrast studený, ale celkovo sa odtiene veľmi dobre kombinujú. Broskyňový odtieň sa dá použiť ako lícenka a najväčší bronzový odtieň ako rozjasňovač.

S paletkou sa mi pracovalo veľmi dobre (v závere článku uvidíte líčenie), avšak niektoré tiene boli prášivejšie a slabšie pigmentované, najmä bledý matný odtieň a saténové odtiene pri rozjasňovači sú také suchšie. Milo ma ale prekvapili ostatné matné odtiene a metalické odtiene s trblietkami, najmä prvý bronzový.

Paleta na oči a tvár  TOO GLAM TO GIVE A DAMN

Táto kráska zase obsahuje prevažne studené odtiene a je ideálna na vytvorenie sviežeho farebného i elegantného dymového líčenia. Opäť je obal zladený s farebným spektrom palety. 


Mne sa farebne viac páči táto paleta, ale je menej multifunkčná, na tvár sa dá použiť jedine zlatistý rozjasňovač, teda najväčší tieň v palete. Chýba mi niečo na líčka a niečo stredne tmavé na ohyb oka. Dá sa síce použiť ten matný slivkový odtieň, ale je trochu tmavý. Pigmentáciou opäť zaostáva bledý a prášivý matný tieň (zabudla som ho naswatchovať) a saténové odtiene (prvý ružovkastý, fialkový a šedastý pri rozjasňovači).

Celkové dojmy z paletiek sú takéto:

Pozitíva:

- krásny dizajn

- praktická veľkosť a váha, zrkadielko

- nízka cena (7,49 EUR)

- pekne skombinovanie odtieňov

- dobrá pigmenácia mealických a tmavších matných tieňov

Negatíva:

- prášivosť bledých matných tieňov

- suchosť a menšia pigmentácia bledých matných a saténových tieňov

Palety rozjasňovačov GO FOR THE GLOW

V limitke sú taktiež dve nádherné paletky s rozjasňovačmi - tie sa dajú použiť aj ako očné tiene, teda využitie je dvojaké. Opäť nádherné menivé obaly korešpondujúce s odtieňmi a praktický obal, zrkadielko. S rozjasňovačmi sa pracuje dobre, sú síce konzistenciou suchšie ale pigmentácia je silná, preto ich vrstviť netreba a stačí jeden ťah prstom alebo štetcom. Majú v sebe drobné trblietky, ale nie je to nič prehnané, na pleti pôsobia dobre.01 the cools je paletka studených pastelových rozjasňovačov, ktoré majú kozmické odlesky. Vhodnejšie sú pre bledšiu pleť, svetlejšie typy žien, ale vyzerajú dobre aj na opálenej. Svetlý broskyňový, biely s ružovkastými odleskami a zaujímavý modrastý vzájomne ladia. Kto má rád pastelové farby, táto paletka si ho získa ;) 

02 the warms obsahuje trošku tmavšie rozjasňovače v klasickom bronzovom, tmavšom ružovkastom (dá sa použiť aj ako lícenka) a tmavšom broskyňovom. Odporúča sa na tmavšiu a opálenú pleť, či pleť s teplejším podtónom. U mňa táto paletka jednoznačne boduje a používam ju teraz veľmi často, dodá tvári krásny letný šmrnc a lesk.

A opäť zhrniem, čo sa mi na paletkách rátalo a čo nie:

Pozitíva:

- zaujímavý dizajn, meniaci sa obal podľa dopadu svetla

- praktická veľkosť a váha, zrkadielko

- nízka cena (6,49 EUR)

- trendové a veľmi pekné odtiene

- výrazná pigmentácia a pekný efekt na pleti

Negatíva:
- niekomu môžu vadiť malé trblietky, ale pri fixácii fixačným sprejom vôbec neopadávajú

Letné plážové líčenie 

S týmito novinkami som vytvorila rozžiarený, farebný look. Použila som paletku Born Awesome - teplými odtieňmi som vytieňovala horné viečko a spodok oka som zvýraznila metalickým zeleným odtieňom. Vnútorný kútik som prejasnila matným najsvetlejším tieňom a urobila klasickú čiernu linku pomocou fixy Catrice Calligraph. Broskyňový matný tieň som použila na líčka a zvolila som tmavý broskyňový rozjasňovač z palety Go for the Glow 02 the warms. Na pery som naniesla tekutý metalický rúž Catrice Liquid Lip Powder Metal Matt 010.

Ako sa vám páčia tieto novinky? Ktorú by ste vyskúšali?

Prajem krásne horúce dni (konečne!):sunny: :tropical_drink: :ocean:

Vaša Miška

#essence_catrice

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
30. júl 2018
Zákon leta znie: "Hydratovať!" :slight_smile: V týchto teplách musí byť pohár vody vždy pripravený ;) a ešte hydratačný rúž.

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
23. júl 2018
Milujem modrú:blue_heart: a neznášam pondelky. A vy?

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
18. júl 2018 Čítané 121x

Toto leto máme počasím také netypické, šialené horúčavy nás zatiaľ obchádzajú, ale akonáhle teplomer ukazuje okolo 30tky, všetko sa nám (nielen) na tvári začne roztekať. Nepríjemný pocit. V lete sa predsa neoplatí líčiť! Pravda, alebo nie?

Sčasti áno, nepotrebujeme toľko líčenia - opálená pleť vyzerá zdravšie, viac zjednotene a sviežo. Napriek tomu sú situácie, kedy sa chceme viac nalíčiť, upraviť, či potrebujeme zakryť nejaké nedostatky. Ak milujeme farby, chceme sa doladiť k nášmu outfitu, prečo sa pekného líčenia úplne vzdať aj počas horúcich dní? 

Dnes vám ukážem pár tipov a produktov, s ktorými si vieme zaistiť, aby sme aj v lete nevyzerali ultra roztečene ako nanuky na jadranskej pláži ;) A v závere článku aj svoj test - či takýto makeup ozaj obstál náročný letný deň bežnej trojnásobnej mamy.

Hydratácia bez oleja

Častokrát nám pleť produkuje maz ako dôsledok dehydratácie - a veruže mastnejšia pleť má tendenciu v lete vyzerať ešte horšie. Preto potrebujeme okrem dostatočného pitného režimu aj zvonka našu pleť dostatočne hydratovať - ideálne produktami, ktoré sú ľahšie a neobsahujú olej. Odporúčam pleť osviežiť kvetovou vodou v spreji, napr. ružovou a potom naniesť ľahší hydratačný krém a ochranný faktor.

Dobrý podklad

Na vyhladenej pleti, so zjemnenými pórmi všetko vydrží dlhšie. Vyskúšajte vyhladzujúci primer, ako napr. tento praktický v tyčinke Instant Blurring Stick - zjemňuje póry a zmatňuje pleť. Podkladom nešetrime a dobre ho nanesme najmä na najviac problematických zónach - čelo, nos a jeho okolie, brada a miesta s výraznými pórmi.

Ak nemáte po ruke primer, skúste ako podklad použiť púder - znie to možno zvláštne, ale na mastnejší typ pleti to výborne funguje. Pleť bude po celý deň zmatnená a makeup bude na nej držať lepšie. A ak to bude ešte vodeodolný púder ako tento Prime and Fine zmatňujci púder od Catrice, máte vyhraté. U mňa je teraz v lete najpoužívanejším ;)

Ľahší je lepší

Dajme zbohom ťažkým a hutným makeupom. Ideálne sú tie bez obsahu olejov a ľahšej textúry - mne sa osvedčili BB krémy ale aj moja stálica, makeup Catrice HD Liquid Coverage, ktorý je ľahučký, riedky a predsa nedokonalosti zakryje a na pleti pri dobrom zapracovaní vydrží veľmi dlho. 

Bez púdru to nepôjde, bejbe

A opäť je dôležitý púder, bez neho neroztečenú letnú výzvu nedáme :slight_smile: Teda alfou omega je odsávať maz a prepúdrovávať. Dookola. Ale nemajte obavy, ak máte overený púder, nemusíte to robiť neustále. Bohužiaľ, ešte nič lepšie ako tento proces žiadny makeup guru nevymyslel ;) A ešte dobrá rada, púder nenatierajte ale vtláčajte, či už štetcom alebo vlhkou hubkou, treba ho popritláčať, len tak dlhšie vydrží aj na nose a iných namáhaných miestach.

Oči nemusia mať "panda style"

Mnohí vravia, že frajerku si má chlap hľadať na plavárni ;) ale ani to nemusí byť pravda, my ženy vieme dobre podvádzať :D

Líčenie očí síce nemusí byť výrazné, no napriek tomu sa nemusíme vzdať ani tieňov, ani liniek. Dôležité je vybrať si tie vodeodolné. Síce sa ťažšie odličujú a je potrebný mestnejší odličovač, ale stojí to za to.  
V mojom teste obstáli tieto dve linky - vodeodolná od Essence Liquid Ink, ktorá má veľmi šikovný štetček, je ultračierna a parádne drží. Ak máte rady jemnejšie nalíčené oči, šedohnedá linka Life-Proof z limitky vám pohľad jemne zvýrazní a skutočne vydrží celý letný deň.  Ak máte mastné viečka či slziace a citlivé oči, aj pod takúto linku odporúčam bázu a môžete ju po nalíčení v závere jemne zapudrovať transparentným púdrom. 

Aj maskara musí byť "waterproof", ak máte rady silikónové kefky,táto Glam and Doll Waterproof vám určite bude vyhovovať, krásne zahustí, predĺži a oddelí. U mňa je to najobľúbenejšia letná maskara, nebojím sa s ňou ani do bazéna. Pre milovníčky hustejších a väčších kefiek bude skvelá táto I Love Extreme Waterproof maskara. Taktiež má výbornú výdrž, mne však väčšia kefka na moje vpadnutejšie oko manipuláciou nesadla.

Očné tiene nemusia čakať do jesene

Aj púdrové očné tiene môžu vydržať celý deň, ak použijeme dobrú bázu pod očné tiene - napr. I love Colour Intensifying. Ak báza nie je po ruke, funguje aj overená dvojica korektor + púder a na takto pripravenom viečku držia tiene omnoho dlhšie ako zvyčajne.
Jednoduché, rýchle a trvácne líčenie nám zabezpečia krémové očné tiene Liquid Metal Longlasting, ktoré dodajú oku lesk a na ich nanášanie stačia prsty. Ich výdrž mám tiež overenú, vydržia celý deň aj v horúčave.

Posledná bodka na záver

Nášmu líčeniu tento krok dodá nielen krajšie zjednotenie pleti ale aj bonus, ešte viac predĺži trvácnosť všetkých produktov. O fixátoroch som podrobnejšie písala v predošlom článku, ale ešte jeden vám ukážem - tento z limitky, Catrice Makeu-up Freezing Spray. Dá sa použiť aj ako podklad a ozaj mi s ním líčenie vydržalo dlhšie ako bežne.

Líčenie odolné životu

Tak a v závere som vám sľúbila test - vyššie spomínanými produktami som sa nalíčila (báza Catrice Instant Blurring Stick, makeup Catrice HD Liquid Coverage, korektor Catrice Liquid Camouflage, púder Catrice Prime and Fine Waterproof, linka Catrice Life-Proof, maskara Catrice Glam and Doll Waterpoof, rozjasňovač Catrice Epic-Proof Luminizer, tekutá farba na pery Catrice Epic-Sexproof, fixátor Catrice Make-up Freezing Spray) a normálne fungovala s deťmi, na záhrade a odfotila sa večer ešte za vidna. 
Líčenie som mala na tvári 10 hodín, zámerne som ho počas dňa až tak neupravovala, prepudrovala som len raz čelo a moje dojmy sú takéto:
Očná linka a maskara ostali na konci dňa úplne neporušené bez rozmazania, teda linka a maskara úplná paráda. Korektor taktiež výborne vydržal, avšak trošku už očné okolie sušil, nepôsobil tak čerstvo. Makeup tiež vydržal, ale na niektorých miestach trochu zišiel, najmä v okolí nosa a úst a to preto, lebo sa o mňa často otieralo dieťa. Rozjasňovač na pleti ostal, nebol však tak intenzívny ako na začiatku dňa. Najhoršie bol na tom rúž, ten síce na perách ostal, ale len na kontúrach, po jedle som ho musela vždy v strede doplniť. Myslím, že na drogériové produkty je to celkom slušný výkon. 

Tak čo na to poviete na výsledok?
Áno, na druhej foto som už značne unavená a nevyzerám naj, som totiž trošku chorá, ale zámerne som nechcela pridávať žiadne naoko pekné a upravené fotky, ale bežnú realitu. A ako bonus, na perách mám modrinu od dieťaťa, ktoré sa mi hlavou hodilo do tváre. Teda rúž nie je fľakatý, to ja mám takýto suvenír, ktorý poteší, Murphyho zákony fungujú.


Ak máte k téme otázky, či vaše tipy na vodeodolné produkty od Catrice a Essence, smerujte ich do komentárov.
Podrobnejšie recenzie jednotlivých produktov budem pridávať do skupiny.

Krásne neroztečené a dúfam že aj teplejšie leto! :sunny: 

vaša ambasádorka Miška

#essence_catrice

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
17. júl 2018
Na objem mi zafungovala táto dvojica - propolisový šampón & kefa s prírodnými štetinami. Vlasy mám prirodzene rovné a aha, aj na druhý deň po umytí sú šibalsky zvlnené:wink:
#test_milva
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
16. júl 2018
Lesklý alebo matný efekt? Ktorý preferujete?
Za odpoveď pošlem malé modré :blue_heart:

#essence_catrice #srdiecka
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
12. júl 2018
Popri deťoch nemám veľmi čas si lakovať nechty, ale teraz v lete sa to lepší a takýto krásny lak sa nedalo neprevetrať ;)

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
12. júl 2018
Moje vlasy, na prvý pohľad im nič nechýba ale je tam háčik - sú ťažké, veľmi rýchlo sa mastia a rastú slimačím tempom - dnes vyskúšaná táto kombinácia, šampón urobil jemný objem, uvidím koľko vlasy vydržia bez mazu :wink:#test_milva
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
11. júl 2018 Čítané 774x vybrali sme

Milé dámy,

hoci začali prázdniny, mám tu pre vás "školu" - ale našťastie nie takú klasickú. V tej našej nebudeme drať lavice, ale naše štetce a robiť nápor na naše kozmetické taštičky.

Verím, že vám táto "škola" prinesie veľa zábavy a príjemných chvíľ pri skrášľovaní.

A čím začneme? Predsa makeupom, v angličtine je preň správnejší výraz "foundation", teda podklad. A podklad je základ.

Dokonale upravená pleť je polovica úspechu a tak verím, že dnešné rady vám pomôžu ku krajšiemu a dokonalejšiemu líčeniu.

Dávať si makeup mnohí považujú za "nutné zlo", "omietku", prípadne niečo čo prekrýva našu prirodzenosť.  Tieto predsudky však vnzikajú na základe toho, že sa v mnohých prípadoch makeup nanáša nesprávnou technikou a potom je očividné, že nevyzerá dobre a prirodzene.
Tak teda, hor sa do čítania a skúšania... v boji za dobrý podklad! :slight_smile: 

1. Príprava pleti je základ

Ani maliar nedáva farby na nepripravené plátno. Aj to naše potrebuje pripraviť, aby nám makeup vydržal a vyzeral na dobre. Starostlivosť o pleť je základná vec, makeup je len takým bonusom, aby sme vyzerali ešte lepšie. Často hľadáme riešenie problémov pleti v prekrytí makeupom, no mali by sme sa zamerať prv na starostlivosť. Naša pleť sa zlepší a tak nebudeme musieť toho toľko prekrývať.
Preto si našu pleť hýčkajme - mala by byť vyčistená, tonizovaná a hydratovaná.  V opačnom prípade nám bude podklad zvýrazňovať vrásky, póry, šupinky, či sa roztekať.

2. Podkladová báza

Ak nás trápia rozšírené póry, drsnejšia texúra pleti, či chceme predĺžiť trvácnosť makeupu, báza (angl. primer) je skvelým pomocníkom.

Na suchú či unavenú pleť bez života odporúčam rozjasňujúce bázy , napr. Catrice Light Correcting SerumPrimer, rozjasňujúce kvapky, ktoré odrážajú svetlo a pleť pôsobí rozžiarenejšie. Môžeme ich nanášať priamo na celú pleť, alebo len na partie, ktoré chceme rozjasniť, dokonca aj na dekolt, kľúčne kosti či telo. Dajú sa aj zmiešať s makeupom.

Pleť so sklonom k lesku, rozšíreným pórom či drsnou textúrou vyhladí zmatňujúca a vyhladzujúca báza Prime And Fine Pore Refinyning Anti-shine Base

Ak vlastníme fixačný sprej, aj ten môžeme použiť ako podkladovú bázu pod makeup.

3. Výber toho správneho podkladu (makeupu)

Typ pleti

Poznať svoj typ pleti je dôležitá vec. Inak si nevyberieme vhodný produkt a nedosiahneme efekt, aký chceme. Makeupy určené na mastnú pleť sú viac krycie a suchú pleť by zbytočne zmatnili a vysušili a opačne - s rozjasňujúcim  a príliš hydratačným makeupom na suchú pleť sa bude naša mastnejšia pleť lesknúť ako diskoguľa a naše nedokonalosti nebudú dostatočne prekryté. Preto odporúčam čítať popis makeupu, na akú pleť je určený a vyskúšať si tester, či nám sadne jeho textúra a konzistencia.

Tmavosť a podtón

Svetlý krk a tmavá tvár? Väčšie faux pas nepoznám :slight_smile:
A garantujem vám, že sa to už viac nestane, ak si budeme odtieň makeupu vyberať správne. Určite ho nenanášajme na ruku ale urobme si prechod medzi hranou sánky a krkom - tak zistíme, či nám sedí. A denné svetlo nám jeho odtieň neskreslí, tie v predajniach áno.

Ak sa často opaľujeme, navštevujeme soláriá, alebo sme veľmi bledé a konvenčné odtiene makeupov nám nesedia, Catrice má vo svojej ponuke zosvetľujúce a stmavujúce kvapky. Tak si farbu obľúbeného makeupu vieme prispôsobiť aj vzhľadom na ročné obdobie a je to aj skvelá vec pre vizážistky.

4. Pomôcky a fixácia

Dobré pomôcky urobia výborný finiš a pekný prirodzený efekt  - niekedy postačia prsty (najmä u BB krémov, ľahšie krycích makeupov), ale oveľa krajší a profesionálnejší vzhľad dosiahneme štetcom, hubkou, alebo kombináciou oboch.
Dôležitá je aj fixácia - hoci by sme makeup naniesli a vyzeral by aj dobre, nezafixovaný nám dlho nevydrží.
V tomto nám pomôže púder - na suchšiu,  zrelšiu pleť či okolie očí je lepší sypký jemne mletý, transparentný púder (napr. Catrice Nude Illusion). Kompaktné púdre sú zasa praktickejšie do kabelky. Zmatňujúce púdre ocenia večne lesknúce sa čelá a nosy (Catrice All Matt Plus Shine Control Powder).
Záverečným krokom líčenia je fixačný sprej - ten nám prepojí krémové a púdrové produkty. Pleť nebude vyzerať príliš púdrovo a umelo a líčenie dlhšie vydrží. Ak máte suchšiu pleť a chcete jej dodať šťavu, pozrite po rozjasňujúcom (Essence Glow to Go Illuminating Spray), ak potrebujete zmatniť, obe značky majú zmatňujúce (Essence Instant Matt Setting Spray, Catrice Prime and Fine Anti-Shine Fixing Spray).

5. Ako na to - nanášanie makeupu

Ako sa hovorí, keď sa chcem niečo naučiť, lepšie ako čítať, je celý proces vidieť. A tak som si pre vás pripravila krátke video - verím, že vám bude užitočné - takto si robím podklad ja, na svoju normálnu až zmiešanú pleť:

Ale keďže video nie je slovne komentované, zhrniem ho do nasledujúcich bodov:

- najprv si pleť vyčistíme a ošetríme ju pleťovou vodou a hydratačným sérom/krémom, počkáme kým sa krém vstrebe

- nanesieme podkladovú bázu podľa svojho typu pleti, ktorú do nej dobre zapracujeme a chvíľku počkáme, aby dostatočne vsiakla (na moju pleť rada kombinujem dva typy, na rozjasnenie suchších oblastí dávam rozjasňujúcu bázu a na zmatnenie Tzóny zmatňujúcu)

- nanesieme primerané (primerané je veľmi dôležité slovo, nesmie ho byť priveľa ani primálo)  množstvo makeupu na zóny tváre, vynecháme okolie očí, tam potom použijeme na to určený korektor(napr. Essence Camouflage, Catrice Camouflage a pod.). Ak máme iné nedokonalosti ako vyrážky, taktiež použijeme korektor (o nich bude samostatná časť školy líčenia)

- makeup rovnomerne rozopracujeme prstami, alebo štetcom - pre dokonalejší finiš ho zapracujeme hubkou

- líčenie zafixujeme púdrom, môžeme použiť hubku (tzv. baking - zapekanie) alebo štetec, štetcom púder ale nenatierame ale do pleti vtláčame, čím sa dobre dostane do pórov a dlhšie na pleti vydrží

- v závere líčenie zafixujeme fixačným sprejom

A vualá, podklad máme hotový. Znie to možno zložito, ale dá sa to zvládnuť veľmi rýchlo. Ak máte nejaké otázky, šup s nimi do komentárov.

Prajem krásny deň s dokonalým makeupom ;)

vaša Miška

#essence_catrice

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
7. júl 2018
Poznáte to, trocha sa opálite :sun_with_face: a už odtieň makeupu nesedí :rolling_eyes:...
Kupovať nový? S týmito kvapkami nemusíte, prispôsobíte si odtieň podľa svojich potrieb počas celého roka.

#catrice #essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
4. júl 2018
Kombo na mastnú pleť :slight_smile:

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
2. júl 2018 Čítané 575x

Hoci to ešte vonku (zatiaľ) tak nevyzerá, leto už oficiálne začalo a nás čakajú chvíle oddychu, slnka a pohody:sunny::tropical_drink::ocean: 
Aj počas dovolenkových chvíľ chceme vyzerať sviežo a trendovo a preto chceme, aby ste si aj vy dopriali skvelý pocit a vyzerali krásne a upravene.

Tri z vás odmeníme balíčkom produktov od značiek Essence a Catrice.

Pravidlá:

- staňte sa členom skupiny Essence & Catrice - vždy krásna a trendy

- do skupiny pridajte svoje trendy letné líčenie v ktorom je použitý aspoň jeden váš obľúbený Essence / Catrice produkt +  napíšte, prečo ho rady používate

- súťaž označte #sutaz_trendyleto

- vyberieme tri najkreatívnejšie príspevky

Súťaž potrvá do 9.7. 2018 do polnoci. Víťazov vyhlásim na druhý deň v skupine.

Držím vám palce a teším sa na vaše letné inšpirácie :slight_smile: 

Miška

#essence_catrice #sutaz_trendyleto

Čítaj celý článok
alohim AMBASÁDORKA
2. júl 2018
Leto nemôže byť bez farieb :slight_smile:

#essence_catrice
Zobraz celú správu
alohim AMBASÁDORKA
1. júl 2018
Dnes som sa "napásla"...teda aj deti :slight_smile: mňam
Zobraz celú správu
Strana
z 2
Predošlá Strana
z 2
Ďalšia