🍏🍏 Prichádza sezóna s ňou moja otázka a prosba na vaše obľúbené koláče s jablkami 🙏
Milujem pyté 😉
Sypany jablkovy kolac
sypany jablkovy alebo obrateny jablkovy
Sarissky jablkovy kolac, strudla a aj tento je po prdeli https://www.mimibazar.sk/recept/43344/jablkovy-...
Moj naj je na spodok jablka, na to len drobenka (muka, maslo) vo velkej vrstve, servirovat s vanilkovym horucim kremom a papa sa samozrejme lyzickou lebo inak to nejde 😋
Alebo klasika zavin z listkoveho cesta s postruhanymi jablckami, poprasim praskom z marina keksov, hojne polejem maslom a posypem skoricou, obcas pridam aj nastruhane gastanove pyre.
zemlovka
Žemľovka. Alebo jablkový perník. A niekomu chutí aj studený traseny, no mne nie. 😃
@lelelienka Oba recepty znejú super 🙂
jablkove pité, pod jablka este tvaroh a jablka stedro zasyapat skoricou👍
@andula09 môj naj je jablkovy ako od babicky https://najrecept.sk/recept/babickina-klasika-v...
Pité trochu vylepšené orechami a celozrnnou múkou. Ide do neho 2-2,5 kg jabĺk.
Piškótový korpus, jablkové pyré a navrch šľahačka.
A obrátený
Do janskej misy dáš piškóty, na to nastrúhané jablká, trošku skoricoveho cukru, šľahačku (33% vyšľahanú s trochou cukru). A takto vrstvis. Vrch potrieť šľahačkou. Môžeš posypať škoricou, alebo kakaom, alebo grankom. Šup do chladničky a o pár hodín papať 😋
Tento




Tento je môj naj https://stvoryzkuchyne.com/jablkovy-pernik/ extra rýchly a skoro vždy všetky suroviny doma