Prosím vás vysvetlite mi ten Hviezdoslavov Kubín.
Ja si nepamätám že by sme sa mi učili v minulosti na toto,možno hej neviem.
Teraz ma zaujíma skadiaľ zohnať tu poéziu či čo to.to mám knihy zháňať alebo si to viem niekde nájsť na nete?
A musí vedieť aj poéziu aj prózu?
Ďakujem za pomoc
Bez osočovania dámy....
Ucili sme sa aj my 😉 básne vyberaj podľa veku, ideálne iné, ako sú v citanke. Bud poéziu, alebo prózu, na nete nájdeš inšpirácie. Niektoré básne sú aj na nete dostupné, inak behnes do knižnice alebo kúpite.
Samozrejme ze sme sa ucili
Najdem za 5minut nieco na nete a bude
Ja si zas nepamätam na tolko citatelskych dennikov ale zial
Napíš vek a hneď ti máš určite nejaké typy.
Ja som si vybral prózu, úryvok z nejakej rozprávky, z knihy ktorú som si doma čítal.
Vieš čo tvoje dieťa číta, nech si vyberie čo sa mu páči.
Umelecký prednes detí:
I. kategória
žiaci 2. – 4. ročníka základných škôl a žiaci základných umeleckých škôl vo veku 7 – 10 rokov,
• umelecký prednes poézie maximálne 5 minút,
• umelecký prednes prózy maximálne 5 minút.
II. kategória
žiaci 5. – 6. ročníka základných škôl, prímy (1. ročníka) osemročných gymnázií a žiaci základných umeleckých škôl vo veku 10 – 12 rokov,
• umelecký prednes poézie maximálne 5 minút,
• umelecký prednes prózy maximálne 6 minút.
III. kategória
žiaci 7. – 9. ročníka základných škôl a sekundy, tercie, kvarty (2. – 4. ročníka) osemročných gymnázií a žiaci základných umeleckých škôl vo veku 12 – 15 rokov,
• umelecký prednes poézie maximálne 7 minút,
• umelecký prednes prózy maximálne 8 minút.
V kniznici ti poradia konkretne knihy
Ja si pamätám aj na Hviezdoslavov Kubín, aj čitateľské denníky sme robili a to mám 50 rokov 🙂
Vtedy to bola úloha pre deti, ja si nepamätám aby mi rodičia zháňali knihu na prednes, alebo vyberali čo sa mám naučiť. Maximálne si tak vypočuli prednes, nič viac navyše.
@ivik4 syn mal citatelsky uz ako druhak.Teraz je stvrtak a maju 1knihu za mesiac.Kto chce moze aj 2knihy za mesiac.Vyber maju volny
Aj my sme sa učili, celá trieda, triedne kolo potom školské a najlepší išli na krajské.
@maranco presne
Ja si pamätám ze som mala prózu Červená čapica sa to volalo, tu knižku mam ešte doma
@ivik4 moja druhacka ma po novom 10 za rok..je to na nervy. Syn mal v 3tom a 4tom 3 knihy. Teraz v piatom 10 ale uz len prezentuju ustne
📌