Ahojte idem robiť želatínový koláč s mandarinkami z konzervy chcem použiť na vrch šťavu s mandariniem koľko vody mám dať a zlatého klasu na veľký plech ďakujem za radu
Ja mám recept 750ml tekutiny a 2zlaté klasy
@stellarstar mlieko???
@podbel2512 nie tej šťavy ale na návode toho pudingu je koľko ml mlieka sa dava na puding tak toľko ml tej šťavy namiesto mlieka
Ja som teraz dorobila sumienkovy. 800ml vody, 2 zlate klasy, 200g cukru a 1 suminka. Ty daj iba stavu z kompotu a vodu a zlaty klas.
Ja robievam z dzusu z 1l 2 zlate klasy cukor😉
Na liter vody, alebo šťavy dávam 3 zlaté klasy.
Ja som ho dnes robila, stava+voda 1 l a 2x zlaty klas. Na velky plech je to akurat.
dolej vody do 1 litra. spolu so šťavou budeš mať 1 liter.
3/4 z toho množstva daj variť, pridaj 4 lyžice kryšt. cukru.
V 1/4 zamiešaj 2 zlaté klasy + 2 lyžice hl. múky. dobre to zamiešaj ponorným mixérom.
Potom to vylej do horúceho sirupu čo sa varí s cukrom.
priveď do varu, a potom troška vychadnuté vylej na koláč.

Ja som dávala tak ako píšu mlieko na návode