paradajkova, karfiolova su u nas top
U nas rajcinova, hokajdo a zemiakova kysla. A ked maju slabu chvilku, tak zeleninovu
Brokolicová a cuketová🙂
Paradajkova, cukinova, porova, vyvar, karfiolova, kalerabova, rascova, bryndzova, brokolicova, mliečna s fazulovymi strukmi..celkovo polievky zbožňuje 😊
@asimon jasne, vyvar so slizikmi top, potom este kapustova a sosovicova mliecna. Statsi koniec, maly zje vsetko.
u nas vyvar so slizikmi, nejake zeleninove ale hlavne nech su v nich halusky a este zvladnu kremovu brokolicovu a tekvicovu.... stve ma ze nejedia strukoviny, kysle polievky, spenatovu...
náš má najradšej trhancovú...ale tú asi málokto pozná 🙂
Inac ja som zabudla...nasa mala miluje od malicka este DRZKOVU...nikto tomu nechape...ale vola ju hribikova a naucil ju na nu starky...mäsiar byvaly 🙈🙈🙈
@asimon je to vlastne taká polievka na kyslo, do ktorej idú natrhané obdĺžniky z rezancového cesta - trhance...preto ten názov 🙂
a tu je recept:
Do hrnca dame varit 4 na kocky nakrajane zemiaky,osolime,pridame masox.Z muky,vajicka,stipky soli si spravime cesto ako na rezance,natenko vygulame,nakrajame na 2 cm siroke pasiky z ktorych odtrhavame male obdlznicky-trhance.Trhance pridame k variacim sa zemiakom.Povarime 10 minut.Potom pridame 1 zakysanku a jednu kyslu smotanu,premiesame a nechame povarit.Na oleji si oprazime naplatky nakrajanu cibulku.Ked je cibulka oprazena dozlatista poprasime ju mletou cervenou paprikou.Takto pripravenu cibulku prilejeme cez sitko (aby sa nam tam dostal len omastok,nie cibulka) do polievky.Kto ma rad moze cibulku pouzit na dozdobenie polievky.Podavame so zemiakovymi plackami.
Krémová cesnačka, papriková a fazuľová 🙂
@asimon drzkova, mnaaaaam 😀 tiez vravim hribikova. Uz mi par ludi polozili otazku, ze ci viem, co to tam plava, ze mi to radi povedia..."Ticho, nehovor, hriby su to a hotovo!"
@majka99999 presne hríbiky 😀😁😂
@asimon muzik mi nosi z mileticky taky kyblik litrovy, to mam na 2 dni.
@majka99999 😲😲😲 supeeer 😉👌👍👌
@asimon hehe, vsak nie kazdy den mi nosi, tak 3-4x do roka.
@majka99999 vsak jasne...aj nam by sa niekedy taky kyblik zisiel...ked je hlad a nestiham nic ale ze nic uvarit 😊😀😁
@asimon ja ho mavam v mrazaku a v case velkej nudze vytiahnem 😀 lebo ja by som kazdy tyzden taky zozrala 😀


môj miluje pórovú a cesnačku so syrom 😀