Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
astarte123
2. dec 2016
41 

Veľké upratovanie

#eset 

Pri príprave na vianočné sviatky chceme mať všetky kúty našej domácnosti upratané a čisté. Poriadok by sme mali spraviť nielen v byte či dome, ale aj v našich zariadeniach. Skúste to aspoň tam, kde je to neporiadok hneď vidieť - na pracovnej ploche. 

ESET Vám ponúka pár rád, ako si svoje pracovnú plochu udržať prehladnú:

1. Motivácia

Ako prvé si skúste nastaviť ako tapetu zaujímavý obrázok alebo rodinnú fotografiu, na ktorú sa vždy radi pozriete. Nebudete si predsa tváre svojich detí či rodinných miláčikov schovávať za všelijakými zložkami a súbormi.

2. Buďte nekompromisní

Odstránte ikony programov, ktoré nepoužívate vôbec. Programy, ktoré spúšťate častejšie si môžete "odložiť" do hlavného panelu vo Windows alebo do doku v spodnej strane obrazovky pri Mac. 

3. Žiadny zástupca

Pri inštalovaní nových programov je vo väčšine prípadov predvolené vytvorenie zástupcu na pracovnej ploche. Nezabudnite túto možnosť počas inštalovania zrušiť. Aj takéto jedno kliknutie vám pomôže udržať svoju pracovnú plochu usporiadanú. 

4. Šikovní pomocníci

Využiť môžete programy, ktoré vám pomôžu pracovnú plochu usporiadať. Napríklad FSL Launcher, ktorý triedi programy pod záložky alebo Fences, ktorý ich roztriedi do rôznych zložiek. Ak predsa len potrebujete na ploche množstvo súborov, skúste ich umiestniť na virtuálnu pracovnú plochu - môžete ju využívať ako odkladací priestor. 

5. Udržujte poriadok

Keď ste si už plochu upratali, snažte sa ju takú aj naďalej udržať. Vytvorte si upratovaciu rutinu, kedy všetky nepotrebné súbory a zložky z plochy odstránite. Môžete tak robiť na konci každého pracovného dňa alebo aspoň na konci pracovného týždňa. 

Udržať čistú nielen pracovnú plochu, ale aj celé zariadenie vám pomôže ESET. Využite výhodnú ponuku ESET Family Security Pack, s ktorým môžete ochrániť až 4 zariadenia za jednu cenu.