#szco
prosím viete mi poradiť z čoho rátajú materskú pri živnostníkov?! Predpokladám, že z výšky odvodov, čo ja mam minimálne... Neviete cca o koľko viac by som mala platiť odvody(dobrovoľne) aby som mala vyššiu materskú a ako dlho to treba platiť?! Ďakujem krasne😊💜
"minimalny
12. jan 2019
Keby si zmenila zamestnanie na 3 mesiace a tam mala max plat vtedy ti vyjde max materska.
12. jan 2019
ano ako hovori @evittam tiez mi to nedavno vysvetlila 🙂 je to podla vymeriavaceho zakladu pre rok 2018 ak nastupis na md v 2019. Ten VZ ti musel prist od socialky oznameny listom.
12. jan 2019
Dobrovolne poistenie mat nemozes.Ked si uz platis odvody ako SZCO neexistuje subeh poisteni.
12. jan 2019
atka01
autorBaby ôk ale z vyššieho VZ mi potom automaticky vyjdu vyššie odvody na ďalší rok, tak?! Aha, takže asi nic🤦
12. jan 2019
Z VZ, z ktorého platis odvody a nie z odvodov. A ak mas minomalny tak z neho. No ak chces vyssiu MD a napr.na nu nastupis tento rok tak ti nepomôže navysenie nakolko tvoj VZ pre MD je vyska VZ za r.2018.