auriel
23. okt 2019
466

CEWE FOTOKNIHA klasik - ako sme tvorili a niečo perfektné stvorili 📕✂️

Čím začať skôr? To je asi tá otázka, ktorú si najčastejšie budete dávať, keď sa rozhodnete vytvoriť si CEWE fotoknihu. (ďalej len fotoknihu)

Ja som fotoknihu tvorila už po druhýkrát, tú prvú som vytvorila už pred 3 rokmi. Myslela som si, že to bude preto trvať kratšie a bude to pre mňa tzv. rýchlovka. Opak bol pravdou 🤭 Nemyslite si, ale, prosím vás, že tvorenie fotoknihy a práca so softvérom je zložitá. To jednoznačne nie. Aby som ale nepredbiehala, idem postupne. Rada by som túto recenziu poňala tak trochu skôr ako návod pre tých, ktorí sa rozhodnú fotoknihu vytvoriť a stráviť pritom primerane veľa času.🧠⏱

Čo je podľa mňa najdôležitejšie a zároveň najťažšie, je urobiť si poriadok vo fotkách, ktoré má človek uložené v milión rôznych médiách a zgrupiť ich na jedno miesto, pod jeden adresár a zároveň vybrať mix tých NAJ FOTO, ktoré si zaslúžia byť vo vašej fotoknihe. 😂🙈

Priznám sa, toto bolo pre mňa osobne asi najnáročnejšie, ke'dže som sa rozhodla urobiť fotoknihu klasik z fotiek nás a nášho syna. A tých máme asi XY miliónov, a to nemá malý ani dva roky 🤔🙈

No ale teda nakoniec sa mi to podarilo a mohla som postupovať ďalej 👍 Tento krok rozhodne nepodceňujte, je to základ, aby ste si potom netrhali vlasy 😆

A čo ďalej? Keďže som už mala s tvorbou fotoknihy skúsenosť, vedela som, že existuje na stránke CEWE.sk pre tvorbu knihy softvér.

Je naozaj veľmi jednoduché si ho nainštalovať. Po jeho spustení sa vám otvorí okno, kde si viete navoliť, aký typ fotoknihy si chcete vytvoriť. Konceptov je v podstate 11, ja som si zvolila fotoknihu kompakt panoráma. Dôležité pri výbere je asi myslieť aj na typ a formáty fotiek, aké máte najčastejšie urobené. Aby ste nemuseli priveľmi fotky rezať a upravovať.

Ďalšia dôležitá voľba vás čaká v podobe výberu typu papiera, na aký sa vytlačí, a taktiež typu väzby (toto sa dá ešte po celý čas tvorby meniť, čo je super👏🏻). Ja som si zvolila tentokrát lesklý fotopapier a tvrdú väzbu. Volieb je ale opäť dostatok, nájde si každý to svoje 😉👏🏻

Fotokniha je naozaj úžasná v tom, že je každá taká osobná a každá úplne jedinečná.

Fotokniha sa dá personalizovať v každom smere, od štýlu, typu rámčekov, využitia klipartov, točenia, upravovania či prikrášľovania fotiek, striedania rôznych pozadí či tématiky. Je neskutočne veľa možností, ako knihu vytvoriť tak, aby ste sa do nej zamilovali a aby vám robila „navždy” radosť.

Ja v tomto preferujem jednoduchosť, a tak som sa rozhodla pre vlastný štýl, jeden typ pozadia na všetky strany a jeden typ orámovania pre všetky fotky 😊

Čo ja na tvorbe fotoknihy milujem, je tá hra s fotkami, ich uložením na každej strane tak, aby ladili, tá hra so spomienkami a tá radosť z každej vytvorenej strany.

Ešte, aby som nezabudla, úžasné je, že do knihy môžete “písať” svoj vlastný príbeh a malé správy. Je to hrozne milé mať nie len v knihe zväčnené fotky, ale aj popisy a pocity zo zážitkov, ktoré fotky vlastne zachytávajú.

A pozor, vždy si svoj „rozrobený príbeh” ukladajte 😊 Je tam také múdre tlačidlo naľavo v rohu hore 😉☺ Aj to vám ušetrí čas, ak sa náhodou stane nejaká nehoda. Je to super funkcia, lebo vám vždy uloží Vašu fotoknihu aj pre budúcnosť 😍

A teda, pomaly moje rady na záver asi znejú takto:

Bavte sa pri tvorbe fotoknihy, hrajte sa a spomínajte. To ostatné za vás urobí premakaný softvér CEWE. ☺️🤭👍

Z mojej tvorby vznikla krásna kniha a už sa neviem dočkať, kedy v nej budem aj so zvyškom rodinky listovať a spomínať.

Ďakujem za možnosť opäť tvoriť a odporúčam každému vyskúšať 😊 Lebo mať všetky fotky a spomienky tak trochu opäť „v ruke”, je úžasný pocit.

#test_cewe2 #recenzia

Ze este na chvíľku, nez zavriem oci a spat, otvorim konika a kto tu na mna vykukne?! Skoro mi oci vypadli🙈 Ze pozdravujem Robina, ma krasnu zienku a este krajsieho pampucha - cely tatinko😊🌞

23. okt 2019
auriel

@toscania dakujeme krasne odovzdam 👍🤭svet je maly a konik tiež ☺️☺️

24. okt 2019

Začni písať komentár...